“Sağlık turizmine ara verilmesi yerinde bir karar"

DEİK Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Terziler, Sağlık Bakanlığı’nın sağlık turizmine ara verileceği yönündeki kararına ilişkin, “Karar son derece yerinde ve doğru. Hastalarımızın yüzde 80-90’ı yurt dışından ancak ülkemizin geleceği için biz de bu kararı sonuna kadar destekliyoruz." açıklamasında bulundu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Sağlık Bakanlığı, virüsle mücadele kapsamında sağlık turizmine ara verileceğini açıkladı. Bakanlık yetkililerinin verdiği bilgiye göre tüm hastalıklarda olduğu gibi saç ekimi yaptırmak dâhil Türkiye’ye yurt dışından hiçbir hasta getirilmeyecek.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi ve Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, Sağlık Bakanlığı’nın sağlık turizmine ara verileceği yönündeki kararını yorumladı.

Terziler, karara ilişkin, “Karar son derece yerinde ve doğru. Hastalarımızın yüzde 80-90’ı yurt dışından ancak ülkemizin geleceği için biz de bu kararı sonuna kadar destekliyoruz. Tedbirlerimizi şimdiden aldık.” ifadesini kullandı.

 "Olması gereken bir tedbir kararıdır"

Dr. Servet Terziler, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Bakanlığımızın Covid-19 ile yaptığı açıklamalar son derece yerinde, olması gereken bir tedbir kararıdır. Toplum sağlığını ön plana alan bir karar. Türkiye’de şu anda bir Pandeminin kontrol altına alınması çabası var. Hastalarımızın yüzde 80-90’ı yurt dışından ancak kararı saygıyla karşılıyoruz ve ciddiyetle uygulayacağımızı bildiriyoruz. 1 milyar dolarlık saç ekimi sektörü 2020’de 500 milyon dolara inecek ancak hiçbir veri, halk sağlığından önemli olamaz. Her şey normale döndükten sonra bu rakamların üstüne çıkacağımızdan şüphem yok.”