Bursa ile Gaziantep arası 1 saate iniyor

Bursa ile Gaziantep arasında uçak seferleri 13 Mart Çarşamba günü başlıyor. İki şehir arasındaki mesafeyi bir saate düşürecek uçuşlar, haftada 3 gün olacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Bursa'dan Ankara, Trabzon, Diyarbakır, Erzurum ve Muş karşılıklı direkt uçuş seferlerine Gaziantep de eklendi. 13 Mart Çarşamba günü başlayacak olan uçuşlar haftada 3 gün yapılacak. Pazartesi, çarşamba ve pazar günleri yapılacak olan uçaklarla her iki şehir arasındaki uzun13 saatlik mesafe 1 saate inecek. Uçak saatleri 13.40 Gaziantep-Bursa ve 15.40 Bursa-Gaziantep şeklinde olacak. Şuanda promosyona giren biletler 69 liradan satışa çıktı.

Bursa’dan 3 yıldır 5 şehre direk uçuşlar olduğunu anlatan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Yüksek doluluk oranları ile bu devam ediyor. Eğer yüksek doluluk oranlarımız olmasaydı bu uçuşlar devam etmezdi. Şuanda bu uçuşlar rekorlar kırarak devam ediyor. 3 yıldır geldiğimiz noktaya önemli katkısı var. Gaziantep uçuşlarımız 13 Mart tarihinde başlıyor. Bursa’mıza hayırlı olsun. Sadece bir Anadolu’ya yeni bir ek sefer, direk uçuş olarak görmek mümkün değil. Bundan sonraki uçuşların da bir müjdecisi olarak kabul etmek gerekiyor. Bunu önemli bir dönem noktası olarak görüyorum. 6 gün sonra bu uçuşlarımız karşılıklı olarak haftada 3 gün pazartesi, çarşamba ve pazar günleri olacak. Şuanda bilet satışları promosyona girdi ve 69 liradan satılıyor. Şuanda daha uygun fiyat yok” dedi.

TÜRSAB İkinci Başkanı Hasan Erdem ve Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu da iki kalkınmış kent arasındaki mesafenin kısaltılmış olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Etiketler