Bursa yaşanabilir bir kent olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ile birlikte Bursa’da kent dinamikleriyle bir araya geldi. Bozbey için destek isteyen Kılıçdaroğlu, 31 Mart’tan itibaren Bursa’nın yaşanabilir bir kent haline geleceğini söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’nın üç ayrı ilçesinde, Osmangazi, Mudanya ve Yıldırım’da temaslarda bulundu. Kılıçdaroğlu’na, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de eşlik etti. Bursa’daki temaslarına 2016 yılında şehit düşen Sinan Yaylı’nın babaevini ziyaret ederek başlayan Kılıçdaroğlu ve Bozbey, daha sonra İvazpaşa Mahallesi ve Çağrışan Mahallesi’nde halkla buluştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa’daki ikinci durağı Mudanya oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Mudanya’da temasların ardından Yıldırım ilçesinde kent dinamikleriyle buluştu.

Halka hizmet götürürken ayrımcılık yapmamayı inşa ettiklerinin altını çizen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “O nedenle belediye başkan adaylarına sana oy vermedi diye bir kişiye ya da mahalleye ‘Senin sorununu çözmem’ diyemezsiniz. Sorunu çözmek zorundasın. Ayrımcılık yapamazsın. Pozitif ayrımcılığı da güçsüz için yapacaksın. Sosyal yardımları yaparken, mutlaka yardımı yapacağınız mahallenin muhtarına danışın. O mahallenin muhtarı bilir yardım yapılacak kişiyi. Vatandaş, sorununu en rahat muhtara aktarır. O nedenle birlikte yönetim anlayışının temelinde muhtarla iş birliği yapmak yatar. Onun görüşünü alıyorsanız, o zaman kenti beraber yönetiyorsunuz demektir” dedi.

Siyasetin bir hizmet yarışı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ancak siyaseti iftira kampanyası üzerinden ve siyaseti, bir iç kavgaya dönüştürmek isteyenlerin olduğunu belitti. Vatandaşlara provokasyonlara gelmemesi yönünde çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Böyle bir süreçten geçiyoruz. Siyasi görüşler farklı olur, akıl akıldan üstündür. Bir araya gelir, oturur konuşuruz, dertleşiriz. Memleketin sorunu varsa oturulur, çözülür. Siyaseti karşılıklı düşmanlaştırma, karşılıklı intikam alma üzerinden siyaset olmaz” ifadelerini kullandı.

“Kavgacı bir siyaset anlayışına değil, birlikte yönetim anlayışına ihtiyacımız var” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Hizmet yaparken her kuruşun hesabını vereceğiz. Millete duyulan saygıdan dolayı bizim belediye başkanlarımız yaptıkları her kuruşun hesabını millete vereceklerdir. İnşallah Mustafa Bozbey ve Hayri Türkyılmaz Bursalılara hizmet etmek için beraber hareket ederek, birbirin tamamlayan çarklar gibi çalışacaklar.”

Bursa’nın beton ormanına dönüştüğünü vurgulayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “O güzelim yeşil Bursa nerede?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, yeşil Bursa’yı yeniden inşa ederek, Bursa’yı hak ettiği değere kavuşturacaklarının altını çizdi.

Etiketler