Çiftçi, kooperatiflerle desteklenecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, tarım ürünlerinde yaşanan fiyat artışının çözümünün, çiftçinin desteklenmesinde olduğunu söyledi. Bozbey, “Kooperatiflere vereceğimiz desteklerle üretimi çoğaltırsak pazarda da fiyatların düştüğünü göreceğiz” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Hamitler Mahallesi’nde esnafı ile bir araya geldi.

Fiyatların yüksekliği nedeniyle hem pazarcının hem de esnafın mağdur olduğunu belirten Mustafa Bozbey, “Fiyatların yüksekliğinden dolayı vatandaşlarımızın çok şikayeti var. Esnaf kazanamıyor, vatandaşımıza da fiyatlar çok pahalı geliyor. ‘Mutlaka üretim üretim’ diyoruz. Bu fiyatların düşmesini istiyorsak çiftçimizi desteklememiz lazım. Kooperatifler aracılığıyla çiftçimizi destekleyeceğiz. Bu desteklerle birlikte üretim çoğalacak ve pazarlarda da fiyatlar düşecek. Hem vatandaş kazanacak, hem de esnaf kazanacak, bununla birlikte köylümüz de kazanmış olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak vereceğimiz desteklerle birlikte Türkiye'ye örnek bir modeli ortaya koymuş olacağız” dedi.

Etiketler