Makina mühendisliği öğrencilerinden sanayi projeleri

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü arasındaki protokol çerçevesinde gerçekleştirilen Öğrenci Bitirme Proje Yarışması sonuçlandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla hazırladıkları projelerin sunumlarını titizlikle dinleyen MMO Bursa Şubesi yarışma jürisi, yaptığı değerlendirme sonucu dereceye giren projeleri belirledi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu’nun da katıldığı ödül töreninde, MMO Bursa Şubesi ile birlikte genç mühendis adaylarına yönelik çalışmalar yapmak ve projeler üretmekten mutlu olduklarını ifade etti.

MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli de konuşmasında yarışmaya katılan tüm Makina Mühendisi adaylarını kutladı. Düşünceli, proje yarışmasını önemsediklerini, değer verdiklerini ve bu projelerin sanayiye dönük, sanayi ile işbirliği içinde olmasının önemini belirtti. “Uygulamaya yönelik bütün projeler dereceye girsin veya girmesin bizim için hepsi kazanmıştır” diyen Düşünceli, çalışmalarından dolayı öğrencilere ve öğretim üyelerine teşekkür etti.

Etiketler