Oba Makarna, ihracat şampiyonu oldu

Oba Makarna, Türkiye Hububat, Bakliyat Ve Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri Sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, önümüzdeki dönemde de daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracatla ülke ekonomisine katkı vermek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

GAZİANTEP - 2020 yılı ihracat rakamlarına göre, Türkiye Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri Sektörünün şampiyonluk ödülü Oba Makarna’ya verildi. Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, ödülünü Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank ve TİM Başkanı İsmail Gülle’den aldı. Bakan Varank ve TİM Başkanı Gülle, Özgüçlü’yü kutladıktan sonra başarılarının devamını diledi.

Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, Gaziantep ve Hendek’teki modern tesislerde günlük 2 bin ton üretim kapasitesi ile faaliyet gösterdiklerini belirterek, daha güçlü bir Türkiye için daha fazla üretim, ihracat ve istihdama ağırlık vermeye devam edeceklerini söyledi. Özgüçlü, Oba Makarna olarak bir kez daha sektör şampiyonu olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Oba’nın başarısı, sürekli yenilikçi yaklaşımlarla hareket ederek, Ar-Ge ve inovasyona önem vermesinden kaynaklanmaktadır. 40 Farklı ürün çeşidimizle 105 ülkeye ihracat yaparak dünya sofralarının Oba lezzetleri ile buluşmasını sağlıyoruz. Bir taraftan yüksek teknolojimiz ve yenilikçi anlayışımızla ürün yelpazemizi sürekli geliştirirken diğer taraftan da yeni pazar arayışlarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Yarım asırlık geçmişimizle sektörde hep ilklere imza atan Oba Makarna olarak, önümüzdeki dönemde de daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracatla ülke ekonomimize daha fazla katkı vermek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Oba, 2021 yılında 1500 TEU’luk beş gemi ve 10 bin konteyner satın alımı ile kendi lojistiğini kurmuştu.