“Vergi affında, borcunu zamanında ödeyenlere de indirim yapılmalı”

BAKSİFED Başkanı Abdullah Erdoğan, TBMM’de yeni vergi affı çalışmaları devam ederken, ödenememiş borçların yeniden yapılandırılmasının yanı sıra borcunu zamanında ödeyenlere de indirim yapılması gerektiğini söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

FİKRİ CİNOKUR-ANTALYA

TBMM’de vergi affını kapsayan borç yapılandırma  paketi çalışmaları devam ederken iş dünyası eşitlik ve adalet duygusunun zedelenmemesine dikkat edilmesini istedi. Batı Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, iyi niyetle ödenememiş borçların yeniden yapılandırılarak vergi barışına gidilmesine karşı olmadıklarını, ancak borcunu zamanında ödeyen sorumlu tüccarlara da indirim yapılarak vicdanların rahatlanmasını ve adaletin sağlanması gerektiğini belirtti.

Erdoğan, şunları kaydetti: “Kobilerin borçlarının ötelenmesine, yeniden yapılandırılmasına karşı değiliz. Ancak kayıt dışılığı, haksız rekabeti ve sorumsuzluğu teşvik edici davranışlardan uzak durmak, dürüst ve sorumluluğunun bilincinde olan iş insanlarını mağdur ederek vicdanları yaralayıcı kararlara karşı olmalıyız. Vergi affına gidilmişken borcunu zamanında ödeyen, edimlerine yerine getiren mükelleflerin yeni vergilerinden indirim yapılarak vicdanlar rahatlatılmalı, adalet duygusu zedelenmemeli ve iş insanlarına kötü örnek oluşturulmamalıdır.”

Etiketler