“Yerel yönetimler markalaşmaya destek vermeli”

Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Yerel yönetimler kent sanayisine yön verebilecek duruma gelmeli. Marka ürünler konusunda destek vermeli” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Nilüfer’de bulunan Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, sanayi bölgelerinin çevreye ve insan yaşamına duyarlı olması gerektiğine dikkat çekti. Bozbey, “Bu tür sanayi alanlarını desteklemek, teknolojisi yüksek ürünlere eğilimi sağlamak, aynı zamanda çevreyi koruyarak üretimlerini artırmak ve destek olmak en büyük sorumluluğumuz. 31 Mart’tan sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, çevreye ve insan yaşamına duyarlı olmak kaydıyla organize sanayi bölgelerimizle bir masa etrafında toplanıp, planlama çalışmalarını ve yapılması gerekenleri birlikte değerlendireceğiz” diye konuştu.

Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rıfat Aygün de ana üretim ve ticaret merkezi olarak dünyada ilk 10 içinde yer almayı hedeflediklerini belirtti. Aygün, “Kirletmeden üretmemiz lazım. Arıtma problemini çözebilmek için yüzde 300 kapasite artırımına gideceğiz. Hedefimize ulaşmamız için katılımcılarımızın, halkımızın, belediyemizin ve devletimizin desteğine ihtiyacımız var” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler