28 °C

Kalyon Holding, 1.2 milyar liralık projeyle konuta girdi

İstanbul Havalimanı, Kıbrıs Su Temini Projesi, TANAP Boru Hattı gibi pek çok altyapı projesine imza atan Kalyon Holding, 1.2 milyar liralık projeyle konut sektörüne girdi. Nevbahar Üsküdar adıyla yapılan proje Üsküdar Belediyesi ile birlikte hasılat paylaşım modeliyle gerçekleştiriliyor.

Kalyon Holding, 1.2 milyar liralık projeyle konuta girdi

Leyla İLHAN

Üsküdar merkezde içinde 169 daire, 138 mağaza ve 5 bin metrekarelik ofis alanı olan karma projede konutların yüzde 20›si satılırken, konut teslimleri ise 1 yıl sonra yapılacak. Dün yapılan basın toplantısıyla konut sektörüne girişleri hakkında bilgi veren Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, “Son yıllarda Türkiye’nin vizyon projeleri olarak adlandırılan çok sayıda mega yapıda imzası bulunan bir grup olarak, özellikle altyapı ve üstyapı inşaatında elde ettiğimiz deneyimi şimdi de gayrimenkul sektörüne taşıyoruz. Bu deneyimi sektöre aktarmanın bizim gibi ülkesi için çalışan, üreten, istihdam sağlayan, yatırım yapan şirketler için bir sorumluluk olduğuna inanıyoruz” dedi.

Nevbahar ile gayrimenkulde bazı ezberleri bozmayı hedeflediklerini aktaran Kalyoncu, “Biz kaba inşaatı tamamlanmış bir projeyi satıyoruz. Yüzde 20 satış oranlarını yakaladığımız projeyi 1 yıl içinde teslim edeceğiz” dedi.

Projelerinin şehirden bağlantısı zayıf projeler yerine Üsküdar merkezde sahile 700 metre mesafede olduğunu aktaran Kalyoncu, “Eski dönemin anlayışı olan; şehirle bağlantısı zayıf, aile hayatından uzak, deneyim ve tasarım sürecine gereken değer verilmeden, ‘nasıl olsa satar’ diyerek geliştirilen projeler dönemi geride kaldı. Gayrimenkul sektöründeki yeni dönem, finansal gücü yüksek, vizyon sahibi, kaliteden ödün vermeyen, insan ve aile hayatına dokunan şirketlerin ve projelerin öne çıktığı bir dönemin başladığını gösteriyor” diye konuştu.

2020’de ikinci projeye başlıyor

İlk markalı konut projesi olan Nevbahar Üsküdar›ı yeni projelerin izleyeceğini kaydeden Mehmet Kalyoncu, yeni projelerinin ağırlıkla boğaz hattında ve butik projeler olacağını söyledi. Kalyoncu, ikinci projelerinin ise 2020 yılı içinde yeni havalimanına yakın bölgede başlayacaklarını aktardı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap