6 °C

TOKİ'den yüzde 22 indirim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar TOKİ'den ev almış 210 bin kişinin borçlarını kapamaları durumunda yüzde 22 indirimden yararlanabileceklerini söyledi.

TOKİ'den yüzde 22 indirim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'ye borcu olanların 19 Nisan'a kadar ödemelerini tamamlamaları halinde yüzde 22 indirimden yararlanacaklarını bildirdi.

CNN Türk yayınına katılan Kurum, "Şu an ödemelerini yapan 210 bin vatandaşımızı ilgilendiren süreçte, 21 Mart itibarıyla vatandaşlarımızın borçlarını kapamalarına müteakip yüzde 22 indirim kampanyasını başlatıyoruz. 19 Nisan'a kadar sürecek kampanyada vatandaşlarımız eğer borçlarını kapatırlarsa yüzde 22 indirimden faydalanabilecekler" ifadelerini kullandı.

Kurum, "Yüzde 25'ten az olmamak üzere borçlarını kapatabiliyorlar, o yüzde 25'lik kısma da yüzde 22 indirim uygulanıyor. Tamamını kapatırsa yine yüzde 22 indirim uygulanıyor" diye konuştu.

Atatürk Havalimanı millet bahçesi olacak

Atatürk Havalimanı'yla ilgili olarak da açıklamada bulunan Bakan Kurum, "13 milyon metrekarelik alan orası, işin bütününde süreçte millet bahçesi yapacağız ve bu kesin bir karar. Ancak bu millet bahçesi etaplar halinde yapılacak" dedi ve şöyle devam etti:

"Ancak bir kısmında özel ve kargo uçaklarının devam edeceği bir süreç var, onların hepsi üçüncü havalimanımıza taşınana kadar. O sürece kadar mevcutta bir pisti korumak zorundayız. Taşınma işlemi bittikten ve arazi bize teslim edildikten sonra oranın imalatını da TOKİ ile yapacağız. Yaklaşık 7-8 milyon metrekaresini ilk etapta, akabinde 12 milyon metrekareye çıkartacak, millet bahçesini İstanbul'umuzu kazandıracağız. Millet bahçesinin yapımına 2019 yılı içerisinde başlamayı planlıyoruz, 2020'ye kadar belli bir etabını teslim edeceğiz."

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap