18 °C

Eurasia Rail Fuarı yoğun ilgi gördü

Eurasia Rail, bu yıl ilk defa İzmir’de gerçekleşti. Fuara, 18 ülkeden 229 firma ve 12 bin 322 ziyaretçinin katıldığını belirten Semi Benbanaste, demiryolu sektöründe yaşanan güncel gelişmelerin değerlendirildiği ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği fuarın büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Eurasia Rail Fuarı yoğun ilgi gördü

ITE Turkey bünyesinde organize edilen 8’inci Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında fuarizmir Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Sektörde yerli ve yabancı önde gelen markaların fuara katıldığını ileten Eurasia Rail Fuar Direktörü Semi Benbanaste, “Firmalar öne çıkan ürün ve ürün gruplarını tanıtma fırsatı yakaladı. Ayrıca fuar kapsamında katılımcı ve ziyaretçiler, alım heyeti programı ile yeni iş birliklerine imza atma şansı elde ederken, fuar boyunca işlenen birbirinden farklı konferans konularıyla sektör hakkında bilgi sahibi oldular. Alım heyeti programı çerçevesinde katılımcı, ziyaretçi ve hosted buyerlar arasında toplamda 776 toplantı gerçekleşti” dedi.

Sektörde güncel teknolojiler ele alındı

Eurasia Rail Fuarı’nı bu yıl ilk defa İzmir’de gerçekleştirdiklerini belirten Semi Benbanaste, üç gün boyunca dünyanın birçok farklı noktasından gelen misafirler ile demiryolu sektöründe gerçekleşen çalışmaları görme ve değerlendirme fırsatını yakaladıklarını söyledi.

ITE Grup olarak, 2011 yılından bugüne en trend teknolojileri ve sektörde gerçekleşen yatırımları değerlendirmek amacıyla dünyanın önde gelen sektör temsilcilerini bir araya getirdiklerinin altını çizen Benbanaste, “Bu yıl da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, TCDD, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC), ticaret odaları ve dernekleri ile iş birliği çerçevesinde, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Katar, Almanya, Cezayir, Çekya, Çin, Fransa, Hollanda, İspanya ve İtalya’dan yerli ve yabancı profesyonel alıcıları ağırladık” diye konuştu.

Fuarda 20’den fazla oturum gerçekleştiğini ve 50’ye yakın uzman konuşmacının sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiğini belirten Semi Benbanaste, “Demiryollarımızın bugünü, geleceği ve ekonomi beklentileri, raylı sistemlerde güvenlik, kent içi raylı sistemlerde yerlileştirme ve yatırımlar oturumları ve Hyperloop, Uraysim, üç katlı Büyük İstanbul Tüneli, Londra Crossrail 2, Trans-Hazar ulaşım güzergahı gibi ulusal ve uluslararası mega proje sunumları ile sektörün önemli gelişim alanları detaylı bir şekilde tartışıldı” dedi.