20 °C

Kozmetik, kişisel bakım ve hijyenik ürünlerde hedef 42,2 milyar TL ciro

Kozmetik, kişisel bakım ve hijyenik ürünlerin 2019'u 35,2 milyar TL lira ciro ile tamamladığını söyleyen TOBB Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclis Başkanı Ahmet Pura, söz konusu rakamın bu yıl 42,2 milyar liraya ulaşacağına dikkat çekti.

Kozmetik, kişisel bakım ve hijyenik ürünlerde hedef 42,2 milyar TL ciro

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanı Ahmet Pura, kozmetik, kişisel bakım ve hijyenik ürün sektöründe ithalatın düşüp ihracatın arttığını bildirerek, "2019 kozmetik, kişisel bakım ve hijyenik ürünlerde 35,2 milyar lira ciro ile kapandı. 2020'de ise bu rakam 42,2 milyar liraya ulaşacak." dedi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (TSO) yapılan açıklamaya göre, Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Pura başkanlığında, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay'ın da aralarında bulunduğu kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanı Ahmet Pura, toplantıda yaptığı konuşmada, salgınının ilk 2 ayında perakendecilerin ve tüketicilerin ürünleri aşırı stoklamaları nedeniyle sektörün farklı büyüme rakamları gösterdiğini söyledi.

Sektörün temmuz ve ağustosta normal seyrine döndüğünü vurgulayan Pura, "2019 kozmetik, kişisel bakım ve hijyenik ürünlerde 35,2 milyar lira ciro ile kapandı. 2020'de ise bu rakam 42,2 milyar liraya ulaşacak. Sektördeki ithalat yüzde 2 düşerken, ihracat rakamlarının ise yüzde 8 artması memnuniyet verici." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap