2020 yılına umutla bakıyoruz

GEFCO Türkiye Genel Müdürü ve Orta Doğu Bölge Müdürü Denis Renard, önceki gün İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’yi büyük bir pazar ve önemli bir geçit olarak gördüklerini vurguladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Aysel YÜCEL

GEFCO Türkiye Genel Müdürü ve Orta Doğu Bölge Müdürü Denis Renard, 2020 yılına umutla baktıklarını belirterek, “Türkiye ekonomisinin toparlanacağına inanıyoruz. Bu ülkede, diğer birçok pazardan daha hızlı büyüme kapasitesine sahip olduğumuzu düşünüyoruz” dedi. Fransız lojistik devlerinden GEFCO’nun bölgesel üs yaptığı Türkiye’de, son 10 yılda neredeyse üçe katlanmış bir ciro ile sürdürülebilir bir büyüme yaşadığına dikkat çeken Renard, “2019’da GEFCO, özellikle karayolu ve depolama işlerinde, başlangıçta beklediklerinden daha iyi bir performans gösterdi. GEFCO otomotiv lojistiğinin yanı sıra tekstil ilaç, FMCG ve inşaat gibi sektörlerde de çok güçlü bir pozisyona sahip. GEFCO Türkiye, Orta Doğu ülkeleri için de yönetim merkezi. Bu ülkeler arasında Irak ve UAE bulunuyor. Türkiye’deki GEFCO ekipleri Orta Doğu bölgesinin de başarısında pay sahibi, Suudi Arabistan’da kurulan bir ortak girişim olan ALS de bunun en son örneği” diye konuştu.

Her yıl %10 büyüme hedefliyor

GEFCO’nun önümüzdeki beş yıl içinde her yıl yüzde 10'dan fazla büyümeyi hedeflediğine dikkat çeken Renard, “Türkiye, GEFCO için stratejik bir ülke ve Türkiye'de büyümeyi hedefliyor. Amaçları yalnızca Türkiye'nin lojistik sektörünün büyümesine katkıda bulunmak değil, aynı zamanda müşterilerinin uluslararası büyümelerini de desteklemek” dedi.

Afrika hattı ile taşımalar hızlandı

Müşterilerinin yüklerini daha kısa sürede ve daha uygun fiyata taşıyabilmeleri için bu yıl Türkiye’den Fas ve Tunus’a yeni bir hat açtıklarını belirten Renard, bu hizmet ile Türkiye’den Kuzey Afrika’ya giden malların gümrük işleri dahil, her türlü lojistik ihtiyacının daha hızlı karşılanacağını ifade etti. GEFCO Türkiye, 1 Ekim 2019 itibariyle Çayırova'da 20 bin m2’lik yeni deposunu hizmete açmıştı. Yeni tesis, tehlikeli madde ve ısı kontrollü ürün grupları dışındaki tüm ürün gruplarına hizmet verebilecek biçimde tasarlandı. Şirket, aralık ayında ise karayoluyla ilaç taşımak için gerekli olan GDP sertifikasını aldı.