Mars Logistics’ten yeni yatırım

Yatırımlarına devam eden Mars Logistics, son olarak Hadımköy Lojistik Merkezi'nde Muratbey Gümrüğü'ne bağlı Yanıcı Antrepo ile merkezini hizmete aldı. Şirket, söz konusu merkez ile kozmetik, kimya, ilaç gibi sektörlere hizmet vermeyi planlıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Mars Logistics, yeni yatırımıyla Gümrük Yönetmeliği’ne göre EK62 kapsamında olan, yapısında kimyasal özellikler bulunan, insanlara ve çevreye zarar verme potansiyeli bulunan tehlikeli maddelerinin alınabildiği özel yangın ve korunma düzeneği kurulan Yanıcı Antrepo ile kozmetik, kimya, ilaç gibi sektörlere hizmet vermeyi amaçlıyor.

Öta yanadan Şirket, Muratbey Gümrüğü’ne bağlı Hadımköy Lojistik Merkezi Yanıcı Antrepo'nun dışında yine Hadımköy Lojistik Merkezi bünyesinde Ambarlı Gümrüğü’ne bağlı yeni bir Yanıcı Antrepo ve Tuzla Lojis-tik Merkezi’nde Erenköy Gümrüğü’ne bağlı Yanıcı Antrepolarını açmayı planlıyor.

Yatırıma ilişkin bilgi veren Mars Logistics Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdürü Mithat Sahillioğlu, tehlikeli madde depolama işleminin oldukça hassas ve titizlik gerektiren bir hizmet olduğuna ve ADR kapsamındaki yüklerin yüksek donanıma sahip özel alanlarda, kimyasal maddenin yapısına bağlı olarak muhafaza edilmeli ve yanıcı antrepolarda depolanması gerektiğine dikkat çekti.

"Amaç taşımacılığa hız kazandırmak"

Yeni yatırımla müşterilerin tek lokasyonda hem yanıcı özellik taşıyan yüklerini hem de bu riski taşımayan normal yüklerinin boşaltımını yapabileceklerini belirten Sahillioğlu, Hadımköy Lojistik Merkezine Yanıcı Antrepo ekleme nedenlerini şöyle açıkladı: “Yanıcı Antrepomuzu faaliyete geçirmemizdeki en büyük sebep müşterilerimize zaman kazandırmak istememiz. ADR kapsamında yüklerin yer aldığı ithalat araçları öncelikle Yanıcı Antrepolara gidip bu yükleri boşaltıyor, sonra antrepomuza gelip normal yükleri indiriyordu. Bu işlemler büyük bir zaman kaybına sebep oluyordu. Ayrıca yüklerin araçtan indirilip tekrar yüklenmesi sebebiyle hasar ve kayıp riski oluşabiliyordu. Bütün bu sorunların önüne geçmek için Hadımköy Lojistik Merkezine entegre ettiğimiz Yanıcı Antrepo sayesinde müşterilerimiz yüklerini daha hızlı bir şekilde boşaltabilecek, daha hızlı bir şekilde ithalatlarını yapabilecek ve tek firmadan hizmet alabilecekler.”