8 °C

DRD, 'OneCar' ile bireysel uzun dönem kiralama yapacak

OneCar markası ile müşterilerine bireysel uzun dönem otomobil kiralama hizmeti vermeye başlayan DRD, her model araca ulaşabilme imkanı tanıyor.

DRD, 'OneCar' ile bireysel uzun dönem kiralama yapacak

Muhammed KAFADAR

İZMİR - Filosunda yaklaşık 35 bin araç bulunan DRD, yeni markası OneCar ile bireysel yıllık kiralama alanında faaliyet göstermeye başladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan DRD Filo Kiralama Genel Müdürü İlkay Ersoy, "OneCar, şirketler için verilen tüm hizmet ve avantajları bireyler için de sunacak" dedi.

'Sahiplik' kavramının değişmeye başladığını kaydeden Ersoy, "artık 'ulaşılabilirlik' ön plana çıkıyor" diyerek, "Sahip olmak yük olarak görülüyor. Bireyler, tek seferde büyük bedeller ödeyip satın almak yerine, ürünü belirli bir süreliğine kullanmayı ve karşılığında kullandığı kadar maliyete katlanmayı tercih ediyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde bireysel yıllık kiralama pazarının önemli bir büyüme kaydedeceğini ayrıca söz konusu gelişimin otomobil sektörünün büyümesine de katkı yapacağını düşünüyoruz. Çünkü bu sistemle bireyler, satın alma gücünün ötesindeki araçlara ulaşma imkanı bulacak" ifadelerini kullandı.

Future Bright'in önümüzdeki bir yıl içerisinde araç satın almayı planlayan 400 kişi ile yaptığı araştırmaya göre, otomobil tercihlerinde bireyler için keyif ve özgürlüğün en önde gelen kriterler olduğunu belirten Ersoy, ayrıca araç sahibi olmak isteyenlerin, otomobillerinin masraf çıkarmasından ve ikinci elde değer kaybetmesinden endişe ettiklerini belirterek şunları söyledi: "İkinci elde değer kaybı, sigorta, hasar, bakım/onarım, MTV gibi hiçbir maliyet yüküne katlanmadan; hasar veya arıza halinde anında sunulacak ikame bir araç ile yola devam edebilme kolaylığı, OneCar'ı cazip kılan önemli özelliklerden."

Kur artışları, ÖTV ve MTV zamları ile birlikte tüketicilerin otomobil satın alma kararlarında zorlandıklarını, ertelediklerini veya iptal ettiklerini gözlemlediklerini kaydeden Ersoy, "Böyle bir süreçte, bireysel yıllık kiralama getirdiği avantajlar ile önemli bir alternatifi temsil ediyor" dedi.

OneCar, yurtdışına açılacak

Şirketin 2017 yılı hedeflerine değinen Ersoy, şuan DRD olarak bireysel kullanıcılara kiralanmış 3 bin 500 otomobilleri olduğunu, bunu OneCar markası ile yılsonuna kadar 4 bine çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. İlkay Ersoy, yakın zamanda yurtdışına yönelik yatırım planları olduğunu da belirterek, "Markamızın adının İngilizce olmasının altında yurtdışına açılma hedefimiz yatıyor" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.