11 °C

Tofaş mesleki eğitime desteğe devam ediyor

Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında lise ve üniversitelerde atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan araçları Antalya’daki eğitim kurumlarına teslim etti

Tofaş mesleki eğitime desteğe devam ediyor

Tofaş’ın, gençlerin otomotiv sektöründe mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Mesleki Eğitime Destek Programı devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar 38 üniversite ve 8 Meslek Teknik Anadolu Lisesine araç teslim eden Tofaş, düzenlenen törenle biri kesit olmak üzere 3 Fiat Egea aracı Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi ile Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin kullanımına sundu.

Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında lise ve üniversitelerde atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan araçları Antalya’daki eğitim kurumlarına teslim etti.

Teslimat töreninde, Antalya Fiat Bayi Bilaller Genel Müdürü İsmail Ömer Bilal ve Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar ile ilgili üniversitelerin öğretim üyeleri katıldı.

Türkiye’nin 7 bölgesinde Fiat bayilerinin de desteği ile yürütülen program kapsamında bugüne kadar 38 üniversite ve 8 Meslek Teknik Anadolu Lisesine araç teslimatı gerçekleştirildi.

Tofaş, öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemelerinin hedeflendiği Mesleki Eğitime Destek Programının sonunda eğitim kurumlarına 56 adet araç teslim edilmiş olacak.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.