24 °C

Toksan AŞ. Turquality Programı’na kabul edildi

Küçükoğlu Holding’in otomotiv yan sanayindeki şirketlerinden Toksan Otomotiv AŞ. Turquality Marka Destek Programına kabul edildi.

Toksan AŞ. Turquality Programı’na kabul edildi

BURSA (DÜNYA) - Otomotiv yan sanayi sektöründe yer alan Toksan Otomotiv A.Ş, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality Programı’na girmeye hak kazandı. Küçükoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Küçükoğlu, “Toksan, devlet destekli markalaşma programı kapsamında yapacağı çalışmalar ile global pazarda türk malı imajına büyük bir katkı sunacak” dedi. Küreselleşen piyasada sürdürülebilir gelişmelerin ancak global markalar aracılığıyla olabileceğini vurgulayan Küçükoğlu, “Toksan, devlet destekli markalaşma programı kapsamında yapacağı çalışmalar ile global pazarda Türk Malı imajına büyük bir katkı sunacak” dedi.

"Stratejik planımıza uygun ilerliyoruz”

Sürdürülebilir bir büyüme hedefi ile hareket ettiklerini söyleyen Oğuzhan Küçükoğlu, bu kapsamda Küçükoğlu Holding 2025 Stratejik Planı’nı hazırlayıp bunu tüm paydaşları ile paylaştıklarını söyledi. Bütün adımlarını hazırladıkları plana uygun attıklarını ifade eden Küçükoğlu, 2018 yılında bu çerçevede çok önemli başarılara imza attıklarını belirtti. Oğuzhan Küçükoğlu, “2018 yılının ilk çeyreğinde İstanbul Avcılar’da Çevreci Yeşil Bina özelliğine sahip 11 bin 500 metrekarelik Toyota Plaza Aktoy’u açarak sektörde yeni bir açılım gerçekleştirdik. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde Ak Pres’in Bursa Fabrikasında faaliyet gösteren Akteknik Kalıp İmalat A.Ş Firmamızı Bursa OSB’deki modern tesisine taşıdık ve yeni tesisimizde Aston Martin’in pedal kalıplarını üretmeye başladık. Geçen yılın son çeyreğinde de, Slovenya’daki Cimos Şirketini satın aldık ve yurt dışı pazarlara yelken açtık. Ak Automotive DOO adıyla yüzde yüz yerli sermaye ile Slovenya’da kurduğumuz yeni şirketimizde Premium araçlar için üretime yapıyoruz” dedi. Oğuzhan Küçükoğlu, Holding şirketlerinden Toksan’ın bu yılın ilk çeyreğinde Turquality Marka Destek Programına kabul edilmesi ile de ayrı bir gurur yaşadıklarını belirtti.

Global marka gücünü artıracak

1985 yılından bu yana dünya devi otomobil firmalarına parça üreten Toksan’ın, dünya markası olma yolunda ciddi bir adım daha attığını söyledi. Küçükoğlu, Toksan’ın Turquality Marka Destek Programı’na kabul edilmesinde, holding şirketlerinin tamamında hızlı ve kaliteli hizmet anlayışını üst seviyede tutmalarının, iş süreçlerinde dijitalleşmeye ve sanayi 4.0’a yaptıkları yatırımların ve yenilikleri yakından takip ederek hayata geçirmelerinin etkili olduğunu ifade etti. Holding şirketlerinden Toksan’ın önümüzdeki dönemde yurt dışında daha aktif bir rol oynayarak global marka gücünü daha da arttıracağını vurgulayan Oğuzhan Küçükoğlu, Turquality Marka Destek Programı’nda üretimden pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayan finansal desteğin sağlandığı belirtti. Küçükoğlu, ““Turquality programı, Toksan’ın daha katma değerli ürünler üreterek ihracatını arttırmasının yanında, Türkiye'nin ihracatına ve marka bilinirliğine de destek olurken, ülkemizin ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap