FİSKOBİRLİK'ten kapasite artışı için 10 milyon TL'lik yatırım

Kapasitelerini 2021 yılı içerisinde günlük 60 tona çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Bu doğrultuda yaklaşık 10 milyon liralık yatırım daha gerçekleştiriyoruz." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kurumlarına Entegre Fındık İşleme Tesisi'nde (EFİT) devam eden üretim ve yeni yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, tüketicilerin FİSKOBİRLİK markalı ürünlere yoğun talep gösterdiklerine dikkat çekti.

Yeni yatırımlarla günlük üretim kapasitesini 50 tona yükselttiklerini söyleyen Bayraktar, hedeflerinin ürün çeşidini artırmak olduğunu ifade ederek tüketici odaklı ve kaliteden taviz vermeden üretim faaliyetlerine devam edildiğini belirtti. Bayraktar, 20 olan ürün sayısını 2021 yılında 25'e çıkarmayı hedeflerini aktardı.

Şeker ilavesiz fındık ezmesinin raflardaki yerini aldığını, gelecek yıl yeni yatırımlarla üretim miktarını artırmayı amaçladıklarını kaydeden Bayraktar, "Hedefimiz 2021 yılı içerisinde kapasitemizi günlük 60 ton üretim olarak revize etmek. Bu doğrultuda yaklaşık 10 milyon liralık yatırım daha gerçekleştiriyoruz. Tüm altyapı çalışmaları ve anlaşmalar tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Türk fındığına değer katmayı sürdüreceklerini vurgulan Bayraktar, şöyle devam etti: "Fındık konusunda sektörde yıllardır en büyük markalardan biri FİSKOBİRLİK. Birliği sadece paketli fındık üreten bir marka olarak görmek doğru değil. Paketli fındık alanında olduğu kadar fındık mamulleri konusunda da oldukça iddialı ve bu alanda yeniliklerin öncüsü olmayı sürdürüyor. FİSKOBİRLİK olarak Türk fındığına değer katmak ve yeni istihdam alanları sağlamak adına çalışmalarımız aralıksız devam edecek."