7 °C

Hububatçılar, ramazanda fiyatlarda düşüş bekliyor

Ramazanda hububat fiyatlarında artış beklenmediği belirten Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, aksine fiyatlarda bir miktar düşüş bekliyor

Hububatçılar, ramazanda fiyatlarda düşüş bekliyor

ANKARA -  Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahmut Arslan, ramazanda hububat fiyatlarında artış beklemediklerini belirterek, "Pirinç, mercimek, buğday gibi ürünler konusunda bu yıl ilk kez çok rahatız. Ramazanda fiyatlar artmayacak, hatta bir miktar düşüş bekliyoruz" dedi. 

Ulusal Baklagil Konseyi Başkanı da olan Arslan, yaptığı açıklamada, son zamanlarda ramazanda bazı ürünlerin fiyatlarının yükseleceğine dair haberler okuduğunu söyledi.

Bu tip haberlerin kendisini şaşırttığını dile getiren Arslan, "Bu haberler spekülasyon amacı taşıyor. Pirinç, mercimek, buğday gibi ürünlerde bu yıl ilk kez çok rahatız. Ramazanda fiyatlar artmayacak, hatta bir miktar düşüş bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Marketlerin belirledikleri fiyat üzerinde satış yaptıklarını anlatan Arslan, vatandaşların marketteki fiyatlara baktıklarında fiyatların ramazan öncesine göre artmadığını göreceklerini kaydetti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bürokratlarının da fiyatlar konusunda fikirlerini aldıklarını aktaran Arslan, "Bazı ürünlerde fiyatların düşeceğini söyledim. Bütün büyük mal tedarikçileri de aynı şeyleri düşünüyorlar. Halkımız takip ettiklerinde, ramazan öncesine göre daha düşük fiyatlar göreceklerdir" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap