12 °C

Terör mağduru çiftçiye müjde

Başbakan Yardımcısı Şimşek, terör olayları nedeniyle zarar gören çiftçinin tarımsal kredi borçlarının faizsiz bir yıl erteleneceğini açıkladı.

Terör mağduru çiftçiye müjde

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terör olayları nedeniyle Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari'de mağdur olan üreticinin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TKK) olan tarımsal kredi borçlarının faizsiz bir yıl erteleneceğini belirterek, konuya ilişkin kararname taslağının Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi.

Şimşek, söz konusu düzenlemenin Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari'de 2016 yılında yaşanan terör olayları nedeniyle ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören üreticileri kapsayacağını ifade etti.

Kararın gelecek günlerde Resmi Gazete'de yayımlanmasının beklendiğini belirten Şimşek, borçları vadesinden itibaren 90 günlük süre içerisinde bulunan veya tasfiye olunacak alacaklar hesaplarına aktarılan üreticilerin, kararın yayımı tarihinden itibaren 2 ay içerisinde Ziraat Bankası veya TKK’ya yazılı müracaatta bulunabileceklerini söyledi.

Mevsimlik işçinin ücreti arttıMevsimlik işçinin ücreti arttı

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.