14 °C

Kaspersky Türkiye'ye daha çok yatırım yapacak

Kaspersky Lab, Rusya ile ilişkilerin normalleşmesinin ardından bu yıl Türkiye'ye daha çok yatırım yapacaklarını açıkladı.

Kaspersky Türkiye'ye daha çok yatırım yapacak

Rusya merkezli güvenlik şirketi Kaspersky Lab'ın Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, Kaspersky Lab’ın, 20 senelik global deneyimini Türkiye ile paylaşmaya ve 2017'de Türkiye’ye daha çok yatırım yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Türkiye’de 10 binden fazla kurumsal müşteriye ve yaklaşık 500 binden fazla bireysel kullanıcıya hizmet vermekten onur duyduklarını dile getiren Selçuk, 2016'nın çok zor bir sene olduğunu ancak Rusya ile normalleşme sürecine girilmesiyle tüm problemlerin üstesinden gelindiğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın siber güvenliğe ayrı önem verdiğini ve siber güvenlik alanında Türkiye’yi dünyanın önde gelen ülkelerden birisi yapma vizyonuna sahip olduğunu vurgulayan Selçuk, "Kaspersky Lab, her gün dünya çevresinde 320 bin tekil zararlı yazılımı tespit etmektedir. Bu rakam çok değil 5 sene önce sadece 70 bin civarındaydı. Saldırıların boyutu ve tehlikesi buradan bile anlaşılabilmektedir" diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap