9 °C

Fashionİst 2014, 300 milyon dolarlık iş hacmi üretecek

Fashionİst Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı, abiye, gelinlik ve damatlık modasının dünyaca ünlü marka ve tasarımcılarını ikinci kez İstanbul'da ağırlayacak

Fashionİst 2014, 300 milyon dolarlık iş hacmi üretecek

İSTANBUL -  Fashionİst Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı, abiye, gelinlik ve damatlık modasının dünyaca ünlü marka ve tasarımcılarını ikinci kez İstanbul'da ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarın bu yıl 300 milyon dolarlık iş hacmine ulaşması hedefleniyor. 

Yapılan açıklamaya göre, Patika Fuarcılığın organize ettiği, Osmanbey Tekstil İşadamları Derneği OTİAD'ın destek verdiği fuar, yarın Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi'nde açılacak. Fuar, 23 Kasım'da sona erecek.  

Fuarda, 30'un üzerinde yerli ve yabancı tasarımcı ile yüzlerce abiye, gelinlik ve damatlık markası, 2015 yılı kreasyonlarını sergileyecek. Fuara, ulusal ve uluslararası abiye, gelinlik, damatlık üreticilerinin yanı sıra pek çok ünlü markanın satın alma yöneticileri de katılacak. 25 bin metrekarelik bir alanda düzenlenecek Fashionİst'te bu yıl, sektöre yön veren 120 seçkin firmanın özgün abiye, gelinlik ve damatlıkları modaseverlerle buluşacak. 

Fuar boyunca yerli ve yabancı tasarımcıların gerçekleştirileceği birbirinden renkli defilelerin yanı sıra yüzlerce ünlü markanın düzenleyeceği sergi ve gösterilerle, 2015 yılının abiye, gelinlik ve damatlık modası tanıtılacak. 

Türk tasarım ve markaları Fashionİst ile dünya pazarına açılıyor 

Abiye, gelinlik ve damatlıkta Türk tasarımcıları ile Türk markalarına, Avrupa başta olmak üzere Rusya, Türk cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Afrika pazarında yeni ufuklar açan fuar, bu yıl 65 ülkeden 25 bin kişinin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. 

İlk yılında 47 ülkeden 12 bini yabancı olmak üzere 18 bin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Fashionİst, ünlü tasarımcıların özgün modelleri ve markaların yeni kreasyonları ile dünya moda trendlerini belirleyen bir organizasyon olmayı hedefliyor. 

Katılımcılarına geçen yıl 150 milyon dolarlık bir iş hacmi sağlayan ve bu yıl 300 milyon dolarlık bir iş hacmine ulaşması hedeflenen Fashionİst Fuarı, Türk tekstil sektörü ile Türk abiye modasına yön veren Osmanbey tekstil sanayicilerine yeni ve büyük pazarlar yaratması açısından da büyük bir önem taşıyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.