7 °C

TGSD'den Bursalı üreticilere çağrı

TGSD Başkanı Fayat, Anadolu'da faaliyet gösteren üreticilereçağrıda bulunarak, "Ekim ayında bir arada olalım. Üretim gücümüzle, 3 milyar dolarlık anlaşmaya birlikte imza atalım" diye konuştu.

TGSD'den Bursalı üreticilere çağrı

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) 10. İstanbul Moda Konferansı bu yıl, 11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul'da "Why Turkey" teması ile gerçekleşecek.

Konferansın ilk gününde Türkiye'de hazır giyim sektörünün gücü, sürdürülebilirlik anlayışı ve bölgede rakipsiz bir iş ortağı olarak yetkinliklerini vurgulanacakken, ikinci gününde ise düzenlenecek B2B- İkili İş Görüşmeleri Platformu ile önemli iş anlaşmalarına zemin hazırlanması amaçlanıyor. 

B2B- İkili İş Görüşmeleri Platformu'nun yerli üreticiler için önemli iş fırsatları barındırdığına dikkat çeken TGSD Başkanı Şeref Fayat, "Başta Bursa olmak üzere Anadolu hazır giyim üretimi açısından çok stratejik öneme sahip. Yerli ve yabancı alım ofisleriyle yapılacak iş anlaşmalarında önemli bir payı Bursalı üreticiler alacak. Tarihte İpek Yolu'nun önemli kavşak noktalarından biri olan Bursa bugün hazır giyim ihracatı konusunda da önemli üretim üslerinden biri. Anadolu'da faaliyet gösteren tüm üreticilere çağrı yapıyoruz: "Ekim ayında bir arada olalım. Üretim gücümüzle, 3 milyar dolarlık anlaşmaya birlikte imza atalım" dedi.

"Why Turkey?" sloganı hazır giyim sektörünün itici gücü olacak"

Konferans hakkında bilgi veren Fayat, "Why Turkey?" sloganıyla, bölgenin en gelişmiş hazır giyim sektörüne sahip ülkesi olan Türkiye'nin, 2017 ve devamında hazır giyim alanında en ideal iş ortağı olduğunu vurgulamak istediklerini söyledi.

Fayat şöyle devam etti:

"Why Turkey? sloganı itici gücümüz olacaktır. Ülkemizin hazır giyim alanında gücünü ve vazgeçilmezliğini dünyaya duyurmak istiyoruz. Diğer yandan Konferansımızın bu yıl da iş anlaşmalarına da zemin hazırlayacak B2B- İkili İş Görüşmeleri Platformu ile benzeri organizasyonlardan farklılaşacağına ve somut getirilerin elde edildiği bir iş ortamı olacağına inanıyoruz."

Moda Konferansı Anadolu'daki üreticiler için önemli fırsatlar barındırıyor

Bayat'ın açıklamasına göre, dünyanın en büyük marka ve alım gruplarının üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katılacağı Konferans'ta deneyimler ve beklentiler paylaşılacak. Konferans'ın birinci gününde moda ve tasarımdan sürdürülebilirliğe sektörün öncelikli gündem konuları tartışılacak. Konferansın ikinci gününde ise B2B-İkili İş Görüşmeleri Platformu oluşturulacak.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.