TÜROB Başkanı Eresin: Uzatılan destekler hayati önem taşıyor

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Başta kısa çalışma ödeneği olmak üzere uzatılan destekler turizm sektörü için hayati önem taşıyor. Bir sonraki adımımız ise işletmelerin finansal ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulması olacak." açıklamasında bulundu.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Turizm Haftası dolayısıyla sektör temsilcileri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelmelerine ve toplantıda yapılan görüşmelere ilişkin açıklama yapan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, başta kısa çalışma ödeneği olmak üzere uzatılan desteklerin turizm sektörü için hayati önem taşıdığını söyledi.

Eresin, şunları kaydetti: "Bir sonraki adımımız ise işletmelerin finansal ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulması olacak. Bu vesileyle sektörümüzden ilgi ve desteklerini esirgemeyen, her zaman sektöre duyduğu inanç ve güven için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Kültür ve Turizm Bakanımıza ve Sayın Hazine ve Maliye Bakanımıza şükranlarımızı sunar, turizm sektörü olarak, verilen desteklerin çok daha üzerinde katma değeri eskiden olduğu üzere, en kısa süre içerisinde Türkiye ekonomisine sağlayacağımızı belirtmek isterim."