31 °C

20 yılda 150 milyar yaprak ıslak mendil üretti

Islak mendilde yüzde 40 pazar payı ile Türkiye'nin önde gelen firmalarından olan Sapro, faaliyette bulunduğu 20 yılda 150 milyar 375 milyon yaprak ıslak mendil üretti.

20 yılda 150 milyar yaprak ıslak mendil üretti

Islak mendil sektöründe 20. yıldır hizmet veren Sapro Temizlik Ürünleri, son 20 yılda Türkiye'nin 6 yıllık ıslak mendil ihtiyacını üretti. Yatırımlarla üretim kapasitesini artıran ve iç pazar payını yüzde 40'a yükselten firma, son verilerle her 2,5 yılda Türkiye pazarının bir yıllık ihtiyacı kadar üretime imza atıyor.

62 ülkeye ihracat yapan firma İstanbul Sanayi Odası'nın hazırladığı "Türkiye'nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde 496. sırada yer alarak, 20 yılda Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olmayı başardı.

Proje geliştirme, 35 kimya mühendisi ve 5 biyoloğun görev yaptığı Ar-Ge ünitesi, 4 adet kimyasal analiz, mikrobiyoloji laboratuvarı, giriş kontrol ve grafik birimlerini kendi bünyesinde bulunduran Sapro, sektörün en güçlü, yenilikçi, teknolojik ve dinamik firması.Sapro, Ar-Ge'ye en fazla yatırım yapan 250 firma içinde de yer alıyor.

Avrupa'da tek

Grup şirketlerindenTetra A.Ş,koli ve ambalaj üretimini, Multipak A.Ş plastik üretiminive Lotus Teknik A.Ş nonwoven üretimini gerçekleştiriyor. 2017 yılı itibariyle "nonwoven"ı da kendi tesislerinde üreten Sapro, hammaddesini kendi bünyesinde üreten Avrupa'da bu alandaki tek firma konumuna sahip oldu.

Kurulduğundan buyana üretiminin ortalama yüzde 75'ini ihraç eden Sapro, en yakın rakibinin 10 katı ihracat yaparak ıslak mendil ihracatında birinci sırada bulunuyor. Marka, en fazla ihracat yapan ilk 1000 firma listesinin de 252'nci sırasında yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap