14 °C

200 milyon euroluk yatırımla 3 milyon turist çekecek

Gürsoy Grup, Türkiye’nin ilk tema parkı olan İsfanbul’a 200 milyon euroluk yeni yatırım yaptı. Alışveriş, konaklama, yeme içme ve tüm turizm faaliyetlerinin bir araya geldiği “İsfanbul Resort” konseptiyle yabancı ziyaretçi sayısını 3 milyona çıkaracak.

200 milyon euroluk yatırımla 3 milyon turist çekecek

Gürsoy Grup, eğlence, alışveriş, konaklama, yeme içme ve tüm turizm faaliyetlerinin bir araya geldiği “İsfanbul Resort” konseptini hayata geçiriyor. Eyüp’te yer alan ve bir yıl önce Vialand ismini bırakıp İsfanbul adını alan konseptte eğlence alanları, alışveriş merkezi, açıkhava gösteri sahnesi, İsfanbul Holiday Home & Suites Oteli yer alıyor. Geçen 2 milyonu yabancı olmak üzere 20 milyon ziyaretçi çeken İsfanbul’un 200 milyon euroluk yatırımla yabancı ziyaretçi sayısını 3 milyona çıkarmayı hedefliyor.

İsfanbul’un otel projesi olan Holiday Home & Suites'in 100 odalı otelinde doluluk oranlarının yüzde 100’e yaklaştığını bu nedenle 300 yeni odanın daha hizmete girmesiyle oda sayısının 420’ye çıkacağını belirten Gürsoy Proje Geliştirme Grup CEO’su Osman Şentürk, tema park, alışveriş merkezi, Designer Outlet, kongre ve etkinliklerin yapılacağı çok amaçlı salonlarda yapılacak yeniliklerle ile İsfanbul’un dev bir resort işletmesi haline geleceğini söyledi. Bu yatırımlarla mevcutta kompleks genelinde 2 milyon olan turist ziyaretçi sayısını 3 milyona çıkarmayı ve 12 ay ziyaret edilmeyi hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, bu yıl açılacak olan metro ile de İstanbul Yeni Havalimanı’ndan İsfanbul’a gelmenin çok kolaylaşacağını duyurdu.

Designer Outlet ile üst segmeti de çekecek

Gelecek yıl mayısta açılacak Designer Outlet hariç İsfanbul’a 200 milyon euroluk bir yatırım yaptıklarını aktaran Şentürk, “Türkiye’de olmayan ünlü yabancı markalar ile yurtdışında mağazaları olan ünlü Türk markaları Designer Outlette yer alacak. Böylece burada piyasa fiyatı 30 bin dolar olan bir ürünü 300 euroya alacak. Biz zaten orta ve alt segmentte ziyaretçi çekiyorduk. Designer Outlet ile hem ziyaretçimiz artacak hem de lüks seğment ziyaretçisini de çekmiş olacağız” diye konuştu. İsfanbul markasıyla yurtiçi ve yurtdışında büyüme üzerine atılımlarının olacağını aktaran Şentürk, “Bu yönde Arnavutluk ve Türk Cumhuriyetleri’nden talepler alıyoruz” dedi.

Paris ve Orlando ile yarışacak

Tema Park’ın mevcut yatırımlarla Paris ve Orlando’ya rakip olduğunu belirten Şentürk, “Standartlarımız aynı, hatta bizim yatırımlarımız daha yeni. Yatırımlarımız sonucunda 'nerede tema parka gideriz' denildiğinde artık Paris ve Orlando ile birlikte karşılarına İstanbul’da çıkacak. Oralarda 90 ile 110 dolar eğlenebilirken, bizde bunu 40 dolara alacaklar” diye konuştu.

Balkanlar’dan günübirlik alışverişe geliyorlar

Osman Şentürk, son zamanlarda Balkanlar’dan günübirlik turlarla turist çekmeye başladıklarını söyleyerek, “Türk markalarını avantajlı fiyatlarla almak için geliyorlar” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap