Abdi İbrahim ve Nanolek 'stratejik ortak' oldu

Abdi İbrahim ve Rus ilaç firması Nanolek "Stratejik Ortaklık Antlaşması" çerçevesinde merkezi sinir sistemi tedavilerinde kullanılan ilaçların üretimini gerçekleştirecek

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Abdi İbrahim ve Rus ilaç firması Nanolek "Stratejik Ortaklık Antlaşması" imzaladı. Karşılıklı faydalı ortaklık çerçevesinde, Nanolek tarafından üretilmiş sosyal hayatı etkileyen hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar, Abdi İbrahim aracılığıyla Türkiye pazarına sunulacak.

 4 ürünün teknoloji transferi gerçekleştirilecek

Abdi İbrahim açıklamasına göre, tıp endüstrisinin köklü ve lider kurumlarından biri olan Abdi İbrahim ile Rus biyofarmasötik firması Nanolek, merkezi sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanım amaçlı ilaçların üretimi için bir ortaklık antlaşması imzaladı. Şirket, Nanolek ile yapacağı işbirliği çerçevesinde nöropsikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılacak 4 ürünün teknoloji transferini gerçekleştirecek. 

51 milyon dolar civarında pazar hedefleniyor

5 yıl içerisinde 7,5 milyon dolarlık bir gelir elde edilmesi öngörüldüğü ve bu ürün için hedeflenen pazarın toplam 51 milyon dolar civarında olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Epidbiomed ve OJSC RUSNANO şirketler grubu tarafından oluşturulmuş iş ortaklığı Nanolek, sosyal hayatı etkileyen hastalıkların önlenmesi ve tedavisi amacıyla yenilikçi biyoteknolojik ilaçlar geliştirmeyi hedefleyen bir kuruluştur. Alışılagelmiş ilaçların yanı sıra, Biyoteknolojik ve Onkolojik ilaç üretiminde de piyasada söz sahibi konumundadır. Lokalizasyon, Nanolek'in Kirov bölgesindeki üretim tesisinde - Orichyov bölgesindeki Lyiovintsy Nanolek Biyoteknoloji Merkezinde- yapılacaktır. Firmanın, en öncelikli olarak, dünyanın önde gelen diğer ilaç firmalarıyla ortaklık yapmasını sağlayacak Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları Kalite Kontrol Sistemi de bu tesise dahil edilmektedir. 

"Ortaklık, uzun vadeli karşılıklı fayda sağlayacak"

Lokalize etmek dışında Nanolek, biyoteknoloji transferi ve yenilikçi ürün geliştirilmesi yoluyla nörolojik ve psikiyatrik ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir. Uzun vadeli karşılıklı faydalı ortaklık çerçevesinde, Nanolek, kendisi tarafından üretilmiş sosyal hayatı etkileyen hastalıkların tedavisinde kullanılan, bilime dayalı ilaçların Abdi İbrahim aracılığıyla Türkiye pazarına sunulmasını müzakere etmektedir." 

Etiketler