23 °C

Abdi İbrahim’den yıllık yüzde 35 enerji tasarrufu

Abdi İbrahim BM Küresel İlkeler Sözleşmesi 4. İlerleme Raporu’nu yayımladı. CEO Süha Taşpolatoğlu, “Yaşadığımız dünyanın gelecek nesillerden ödünç alındığı düşüncesiyle hareket ediyoruz” yorumlarını yaptı

Abdi İbrahim’den yıllık yüzde 35 enerji tasarrufu

İSTANBUL - Abdi İbrahim, Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi 4. İlerleme Raporu’nu yayımladı. Abdi İbrahim’in 2013 yılında yaptığı çalışmalar sonucunda, 690 evin bir aylık, 57 evin ise bir yıllık su ihtiyacına karşılık gelen 10 bin 350 metreküp su tasarrufu, enerji verimliliği alanında 2000 yılından itibaren bir dizi proje geliştirilerek yıllık yüzde 35 düzeyinde de enerji tasarrufu sağlandığı bildirildi. 

Gerçekleştirdiği projelerle 2013 yılında 67 konutluk bir yerleşkenin bir yıllık enerji ihtiyacına eşdeğer tasarruf edilmesini sağlayan Abdi İbrahim’in aynı yıl içinde toplam 848 kişiye de 44 saat çevre eğitimi vererek çevresel standartlara katkı sağladığına işaret edildi. 

suhaa.jpg

Abdi İbrahim Üst Yöneticisi (CEO) Süha Taşpolatoğlu (üstte), sürdürülebilir gelişme ve kurumsal sosyal sorumluluk doğrultusunda yenilikçi ürünler kadar sağlıklı, eğitimli ve temiz bir çevrede yaşayan kuşakların da vazgeçilmez olduğu ilkesiyle hareket ettiklerini bildirdi. 

Taşpolatoğlu, sosyal sorumluluk faaliyetlerini asli faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul ettiklerini belirterek, şunları kaydetti: 

“Bu bağlamda sürdürülebilirlik çalışmalarını yalnızca bir proje olarak değil, tüm kararlarımızı bu ilkeye göre verdiğimiz bir iş yapış biçimi olarak görüyoruz. Abdi İbrahim olarak yaşadığımız dünyanın gelecek nesillerden ödünç alındığı düşüncesiyle hareket ediyoruz. İnsana ve çevreye duyarlılık bilinciyle hareket ederek Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne attığımız imza ile tüm faaliyetlerimizi güvenilirlik, şeff afl ık ve hesap verebilirlik ilkeleriyle yürütüyoruz.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap