2 °C

Araç sahipleri en çok 'modifiyeci' aradı

sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş, son bir yılda en çok oto modifiye hizmetleri, nakliyat, oto lastik tamiri, ev tadilatı ve dekorasyon hizmetlerinin arandığını açıkladı.

Araç sahipleri en çok 'modifiyeci' aradı

sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş, Türkiye'nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından biri olan sahibinden.com'la ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Ev tadilatından, dekorasyona, araç servis bakımından nakliyeye kadar hizmet sektörünün tüm bileşenlerini kullanıcılarıyla buluşturduklarını aktaran Ertaş, "Hizmet sektörünün aktörleri için önemli bir vitrin yaratıyoruz. Hem hizmet sektörü oyuncularının hem de son kullanıcının büyük bir ilgi gösterdiği hizmet kategorimize üye sayısı son bir yılda yüzde 19 artarken, 81 ilde, 400 binin üzerinde yeni iş fırsatı sağladık.

Diğer yandan, son bir yılda en çok oto modifiye hizmetleri, nakliyat, oto lastik tamiri, ev tadilatı ve dekorasyon hizmetleri arandı. Ev tadilatı ve dekorasyon kategorisinde ilgi en çok Çorum'da arttı. Çorum'da son bir yıldaki artış yüzde 123. Ardından yüzde 81 ile Tekirdağ, yüzde 74 ile Samsun geliyor" bilgilerini verdi.

"E-ticaretin toplam perakende pazarındaki payı gün geçtikçe artıyor"

Önceki yıl sonunda e-ticaret pazar büyüklüğünün bir önceki yıla göre yüzde 24 artarak 30 milyar liranın üzerine çıktığını hatırlatan Ertaş, şunları kaydetti:

"E-ticaret pazarının toplam perakende pazarı içindeki payı ise gün geçtikçe artıyor. 2015 yılında yüzde 2,9 olan toplam perakende içindeki e-ticaretin payı yüzde 3,5'e yükseldi. E-ticaret pazarında alt kategorileri incelediğimizde de fiziksel mağazası olmayıp sadece internet üzerinden satış yapan 'online perakende'nin yüzde 33, hem internet üzerinden hem de fiziksel kanallardan satış yapan 'çok kanallı perakende'nin yüzde 30, 'online bahis'in yüzde 24, 'tatil ve seyahat'in yüzde 13 büyüme gösterdiğini görüyoruz."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.