19 °C

Avrupa'nın en prestijli kapalı su parkında Polin imzası

105 ülkede 3000'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin Waterparks, Almanya'da bulunan ve dünyanın en büyük kapalı su parklarından biri olan Tropical Islands için özel tasarladığı interaktif su oyun grubunun kurulumunu tamamladı.

Avrupa'nın en prestijli kapalı su parkında Polin imzası

Sabiha TOPRAK
Polin Waterparks Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Şöhret Pakiş, Almanya'nın Berlin'e 60 km uzaklıkta bulunan Krausnick bölgesinde Tanjong Public Limited Company (Malezya) tarafından kurulan 66 bin metrekarelik bir alana yayılmış, dünyanın en büyük kendinden destekli yapılarından biri olarak mimari önem taşıdığını söyledi.

Tropical Islands, içinde bulunan 600 farklı çesidine ait toplam 50 bin civarı bitki ile süslenmiş açık ve kapalı su parkları, eğlence parkları, sauna, SPA, fitness club, golf kulübü, restaurantlar, barlar, alışveriş merkezleri içeren, loca, oda ya da kamp alanında bulunan çadırlarda konaklama imkanı sunan tüm imkanlara sahip bir tatil köyü. Tüm yıl 7/24 açık olan tesis, aynı anda 6 bin kişiye ev sahipliği yapabiliyor. Yıllık ziyaretçi sayısı ise 3 milyona ulaşıyor.

Pakiş, “Eğlence sektöründe dünyanın en önemli tesislerinden biri olan Tropical Islands, su parkları ve atraksiyonlarının tasarım, mühendislik, üretim ve montajında global pazar lideri olan Polin Waterparks ile birlikte kapalı alanda bulunan su parkı için tesisin atmosferini zenginleştirecek bir oyun grubu kurulumuna imza attı. Polin Waterparks tarafından Tropical Islands için özel tasarlanan ve park tarafından Jungle Splash olarak adlandırılan su oyun grubu, 650 metrekarelik genişliği ve 15 metre yüksekliği ile dünyanın ve Almanya'nın en büyük interaktif su oyun gruplarından biri olma özelliğine sahip. Jungle Splash, çocuklar ve yetişkinler için kullanıma uygun toplam uzunluğu 300 metre olan 8 su kaydırağı ve çeşitli atraksiyonlarla özelleştirilerek park ziyaretçilerinin hizmetine sunuldu.

Şöhret Pakiş, "Polin Waterparks tarafından tasarlanan interaktif su oyun grupları, kaydıraklar, fıskiyeler, kovalar, su tabancaları, şelaleler, spray toylar ve daha birçok elementin ya da bunların birkaçının bir araya gelmesinden oluşur ve bir havuzda konumlanır. Tesislerin mevcut temasına uygun olacak şekilde özelleştirmeye elverişli olan ve tesisle bütünlesen oyun grupları, çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgi odağı olmaktadır. Ziyaretçiler tarafından vanaların açıp kapatılması, su tabancalarıyla yapılan su savaşları, fıskiyelerin kontrol edilmesiyle interaktif bir deneyim sunan oyun gruplarının parka göre çeşitli boyutlarda ve özelliklerde olması mümkün." dedi.