23 °C

“Baktığımız Yerler Yeşerecek” projesiyle 20 bininci fidan sertifikası

“Baktığımız Yerler Yeşerecek” projesi kapsamında optik kullanıcıları adına fidan bağışı yapan ve ‘2-Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik Türkiye'nin, 20 bininci fidan sertifikasını da sahibi ile buluşturduğu bildirildi.

“Baktığımız Yerler Yeşerecek” projesiyle 20 bininci fidan sertifikası

İki yıl önce başlattığı “Baktığımız Yerler Yeşerecek” projesi kapsamında optik kullanıcıları adına fidan bağışı yapan ve ‘2-Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik Türkiye'nin, 20 bininci fidan sertifikasını da sahibi ile buluşturduğu açıklandı.

"Projeyi tamamlamanın ve 2 farklı şehirde ‘Seiko Optik Türkiye Hatıra Ormanı’ oluşturmanın gururunu yaşıyoruz." diyen Türkiye Satış & Pazarlama Direktörü Faruk Ulusoy, "Sektörde göz sağlığı alanında çığır açan yeniliklere imza atarken insanlara ve dünyaya fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri de hayata geçiriyoruz. Sektörün en çok proje yürüten markasıyız ve yeni projelerle bu tanımı sürdürmeye devam edeceğiz. Yaptığımız her projeye her kesimden ilgi çok yoğun. Bu da bizi yeni projeler ve toplumun her kesimine fayda sağlamak noktasında heyecanlandırıyor." dedi.

"Baktığımız Yerler Yeşerecek" projesi kapsamında TEMA Vakfı iş birliği ile geçen yıl Gaziantep Nur Dağı’na tüketicileri adına 10 bin fidan bağışlayarak ‘Hatıra Ormanı’ oluşturan Seiko Optik Türkiye, 2. ‘Hatıra Ormanını’ 10 bin fidan bağışı ile Edirne Subaşı Mevkii’nde oluşturdu. "Her cam, geleceğe dikilen birer fidan" sloganı ile bugüne kadar tüketicileri adına 20 bin fidan bağışı ile "2 Hatıra Ormanı" oluşturan Seiko Optik’ten cam alan tüketicilerin "Seiko Optik Türkiye Hatıra Ormanları"nda dikili fidanları oldu.

“İnsan sağlığına hizmet eden markayız”

"Farklı projelerle her yaştan insana, her kanaldan ulaşarak göz sağlığı bilincini yükseltmek için çalışıyoruz." diyen Seiko Optik Türkiye Satış & Pazarlama Direktörü Ulusoy, "Biz insan sağlığına hizmet eden bir markayız. Misyonumuz hem insan sağlığına hem sektöre hem de dünyaya fayda sağlayacak işler ortaya koymak. Buradan hareketle her yıl yeni projelerle optik cam kullansın ya da kullanmasın her yaştan insana ulaşmaya çalışıyoruz. Sağlık ve çevre bilinci bizim olmazsa olmazımız. Tema Vakfı ile yürüttüğümüz projede doğaya olan görevimizi yerine getirdik. Göz sağlığına yönelik ‘Karanlık Oda” gibi çok konuşulan ve takdir edilen sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Pandemi sonrası yeni projeler için çalışmaya başladık. Çok kısa zamanda devam eden projelerimize yenileri eklenecek." denildi.

"Karanlık Oda" ile 10 binin üzerinde kişiye ulaşıldı

Yapılan açıklamada, Seiko Optik'in, Türkiye’de göz sağlığı bilincini oluşturmak ve toplumsal fayda yaratmak adına her yıl birkaç sosyal projeyi birden yürüttüğü belirtilerek şunlar kaydedildi:

"Seiko Optik’in, geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde göz sağlığı ve gözlük kullanımı konusuna dikkat çekmek ve görme sorunu yaşayanlarla empati oluşturmak için başlattığı "Gözümün Değeri" projesi bugüne kadar 11 bin 361 kişiye karanlık oda deneyimini yaşatarak görmenin değeri konusunda bilinçlendirdi. Trabzon, Ankara, Antalya, Adana ve İstanbul’da proje için özel dizayn edilen "Karanlık Oda"da, karanlık bir alanda en basit gündelik aktiviteleri yapmanın zorluğu, düzenli göz muayenesinin gerekliliği ve kaliteli gözlük camı kullanımının önemi vurgulandı."

"Sağlıklı Gözler, Bilinçli Nesiller" projesi

Göz sağlığına önem vermenin çocuk yaşlarda başlaması gerektiğini belirten Seiko'nun, “Sağlıklı Gözler, Bilinçli Nesiller” projesiyle de anaokulu düzeyinde çocuklara ulaştığı, proje kapsamında Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar’ın anlatımı ve eğlenceli etkinliklerle göz sağlığının korunması, erken muayene, beslenme ve dijitalleşen dünyada akıllı telefon ve tabletlerden gözlerin korunmasına yönelik çocukların bilgilendirildiği belirtildi. 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Seiko Optik aynı zamanda tam 2 yıldır düzenli olarak Op. Dr. Özgür Gözpınar danışmanlığında görme sorunları, göz hastalıkları ve göz sağlığını koruma yolları gibi konularda bilinçlenmeye yönelik makalelerle toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlıyor. Göz problemlerinin yalnızca görme bozuklukları ile ilişkilenmediği vurgusu ile hazırlanan makale ve içeriklerle yapılan iletişim çalışmaları ve mecralar aracılığı ile geniş kitlelere ulaştırılıyor. Günlük yaşamda dış etkenlerin gözleri nasıl etkilediğinden farklı yaşlarda karşılaşılan göz problemlerine ve teknolojiyle birlikte değişen yaşam şekillerinin gözlerdeki etkilerine kadar birçok konuda bilgilendirici içerik, öneri ve çözümler aktarılıyor.

Göz sağlığı konusunda derin bir kaynak niteliğinde hayata geçirilen www.gozumundegeri.com bloğu ise Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Opr. Dr. Özgür Gözpınar moderatörlüğünde yenilikçi ve interaktif bir yaklaşımla yönetiliyor. Nitelikli ve her geçen gün yenilenen geniş bilgi içeriğinin yanı sıra Türkiye’de göz ve göze dair gelişme ve çözümler, bilgilendirici makaleler ve en çok merak edilen göz problemlerini konu eden videolar yer alıyor. Bilgi almak isteyen herkese açık olan blogdan uzman doktora soru sorulabiliyor ya da daha önce sorulan ve cevabı aktarılmış bilgilere erişim sağlanabiliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap