18 °C

Bali esintili otele “2017 Travellers' Choice” ödülü

Deneyimli Turizmci Geylan Dursunoğlu ve eşi Ayşegül Dursunoğlu tarafından markanın kendi adıyla Bodrum Torba’da açtıkları Sarpedor Boutique Hotel & SPA, gezginlerin en beğendiği otel oldu.

Bali esintili otele “2017 Travellers' Choice” ödülü

Bali’den getirilen eşyalarla donatılan Bali temalı odalar ve Balili terapistler eşliğinde sunulan masaj hizmeti ile dikkat çeken Sarpedor Boutique Hotel & SPA, 5 milyon euroluk yatırımla yeniden dönüştürüldü.

Ödül getiren turizm yatırımına giden süreç, deneyimli turizmci Geylan Dursunoğlu ve Ayşegül Dursunoğlu tarafından, Bodrum Torba'da otel  işletmeye karar vermeleri ile başladı.
Ayşegül Dursunoğlu, tesisi renovasyon (yeniden yapım) çalışmalarının ardından Sarpedor Butik Otel & SPA markasıyla Mayıs 2015'te hizmete açtı. Otel, Bodrum Milas Havaalanı'na 25 kilometre, Bodrum merkeze ise 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Otelin yeniden yapımı ve markalanmasına 5 milyon euro yatırım yapıldı. Renovasyon kapsamında plaj, tüm oda ve süit dekorasyonları, ana restoran, SPA merkezi ve sahili yenilendi. Aile konaklamasına uygun olan ve balayı oteli olarak da tanımlanan otelin odalarında ve süitlerinde geniş balkon veya teraslar bulunuyor.

İlk yüzde 1’lik dilim içinde

Travellers' Choice ödülü’nün alınmasından sonra bir açıklama yapan Ayşegül Dursunoğlu, “TripAdvisor tarafından bahşedilen en yüksek onur olmakla birlikte bu ödül, işletmenizin gerçekten olağanüstü olduğunun göstergesi niteliğindedir. Milyonlarca gezginin yorum ve görüşlerine göre, oteller içinde ilk yüzde 1 dilimde olduğumuzu göstermektedir” dedi.
Sarpedor Butik Otel & SPA; Mevcut doğal bitki örtüsünün içinde, yıllarca unutulup bitkiler tarafından gizlenmiş Uzak Doğu tapınakları gibi bir yapının içinde. Misafirler, kuş sesleri ve ağustos böceklerinin müzik ziyafetiyle uyanıyorlar. Otelin her penceresinden eşsiz Ege Denizi manzarasını izlemek mümkün.

Bodrum Milas Havaalanı’na 25 km. mesafedeki Sarpedor Boutique Hotel & SPA bu hayallerin gerçeğe dönüştüğü eşsiz bir butik otel. 1 Mayıs – 31 Ekim tarihleri arasında açık olan otel, herşey dahil, tam pansiyon plus ve oda kahvaltı konseptleriyle hizmet veriyor.
Bodrum’ un hemen girişinde, havaalanı ve Bodrum kent merkezine yakınlığıyla ön plana çıkan otelde, bütün oda ve süitlerin dekorasyonunda yapılan değişiklikleri ve iyileştirmeleri, tamamen yeniden düzenlenen plaj tamamlıyor. SPA merkezi ve fitness salonu, restoran ve mutfaklar, çocuk havuzu, havuz bar, altyapı iyileştirmeleri derken otel neredeyse yeniden yaratıldı.
Otelin deniz manzaralı tüm odaları ve süitlerinde yer alan geniş balkon ve teraslar, doyumsuz manzara karşısında keyifli saatler geçirmek için ideal bir dinlenme ortamı sunuyor. Bali temalı odalardaki mobilyaların tamamı Bali’den alınmış. Odaların içindeki Bali esintilerini, günümüz teknolojisine uygun LCD televizyon ve uydu kanalları, minibar ve süitlerdeki jakuziler tamamlıyor.

Zengin bir yeme-içme konsepti ve üst düzey servis kalitesiyle, dünya mutfaklarından seçkin örneklerin, abartı ve israftan uzak bir sunumla sergilendiği ana restoran büfe ve a la carte servisin birleştirildiği kendine has tarzıyla misafirlerine hizmet veriyor. Ana restoranın yanısıra sahilde yer alan Sahil Snack restoranı ve Deniz Mahsülleri A La Carte restoranı, farklı tadlar arayanlar için alternatifler barındırıyor.

Ege kıyısında Bali esintisi

Otelin SPA merkezi, Bali temasına uygun masaj seçeneklerini, Balili terapistler eşliğinde sunuyor. Tüm bunlara ek olarak, özel plajların vazgeçilmezi su sporları, iskele ve sahilde yer alan gazebolar, Sarpedor misaafirlerine eşsiz bir plaj eğlencesi de mevcut.  Ayşegül Dursunoğlu, 5 Milyon euro yatırımla yenilenerek markalandırılan Sarpedor Butik Otel & SPA’nın, hedef pazarlarının iç pazar ve Avrupa misafirleri olduğunu, balayı oteli olarak tercih edildiklerini belirtiyor. Yüzde 90 doluluk ortalaması ile çalıştıklarını kaydeden Ayşegül Dursunoğlu, otelin 32 odasıyla oda kahvaltıdan her şey dahile kadar alternatif konaklama seçenekleri sunduğunu, Bali konseptinde hizmet verdiklerini anlattı. Otelle ilgili daha detaylı bilgi almak için otelin web sitesine www.sarpedor.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap