24 °C

Boyner, Hopi'yle alışverişte çarpan etkisi yaratacak

Boyner Holding, 25 milyon TL yatırım yaptığı akıllı alışveriş platformu Hopi’yi önümüzdeki hafta tüketiciler ile buluşturuyor. Kişiye göre kampanya ve paracık sistemi ile ön plana çıkacak uygulama ilk yıl 5 milyon kişi hedefliyor

Boyner, Hopi'yle alışverişte çarpan etkisi yaratacak

YENER KARADENİZ

İSTANBUL - Boyner Holding, 3 yıldır üzerinde çalıştığı ve 25 milyon TL altyapı yatırımı yaptığı akıllı alışveriş platformu Hopi’yi önümüzdeki hafta tüketici ile buluşturuyor. İlk yıl 16 milyon kayıtlı müşterinin 5 milyonunu sisteme dahil edeceklerini açıklayan Boyner Grup CEO'su Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, dünyada örneği olmayan uygulamanın yepyeni bir iş modeli olduğunu söyledi. Hopi’nin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Boyner, uygulamanın 4 ana sütun üzerine kurulu olduğunu anlattı. Bunları, 16 milyona ulaşan sadakat ilişkili müşterileri, markalar, big data ve CRM ve ödül sistemi paracık olarak sıralayan Boyner, piyasanın yeni motoru olarak nitelendirdiği uygulamanın dev bir çarpan etkisi ile geldiğini söyledi. Hopi’nin en önemli özelliği indirim yerine, harcanabilen ‘paracık’ ödülü. Hopi içindeki “Paracık” adlı ödül-puan sistemine göre Paracık ödülleri, üye markalarda yapılan alışverişlerde 10 kata varan çarpan ile kullanılabiliyor. Örneğin yüzde 10 paracık teklif eden bir kampanyadan kazanılan 10 TL değerindeki 10 Paracık farklı bir markanın 5 kat kampanyasında 50 TL değerinde kullanılabiliyor.

Telefon kampanyası yapacak 

Hopi ilk aşamada Türkiye’nin farklı sektörlerden 30 markayı bir araya getiriyor. Bu markalar platformu yıl sonuna kadar 60’a yaklaşacak. Sistemin bir diğer özelliği ise kişiselleştirilmiş kampanyalar. Kişinin tercih ve beklentilerine uygun ürünleri doğru yer ve zamanda müşteri ile buluşturacak. Örneğin bahçe mobilyalarındaki ödül sadece bahçe mobilyaları kullanılan bölgede oturanlara gidecek. Ya da ayakkabı kampanyası ayakkabı reyonunda dolaşana gidecek. 

Paracık ile alım gücü artacak 

Cem Boyner, 2000’lerin başında Advantage Kart’ın taksitli alışveriş modeliyle Türkiye’de perakende sektörünü dönüştürdüğünü ve insanların alım gücünün arttığını hatırlatarak, Hopi’nin ödül sistemi ‘Paracık’la daha da büyük bir değişim yaratacağını öngördüklerini söyledi. Boyner, şöyle konuştu: “Boyner Grup mağazalarından alışveriş yapan 16 milyon müşterimizin yaklaşık 10 milyonunda akıllı telefon var. 3 yıl gibi kısa bir zamanda akıllı telefon kullanımının daha da artmasıyla 15 milyona yakın müşterimizi Hopi’li yapmak istiyoruz. Turkcell ile yapacağımız bir kampanya ile de akıllı telefon oranını artıran bir kampanya yapacağız. İlk yıl için 16 milyon müşterimizin 5 milyonunu Hopi’li yapmayı hedefl iyoruz.” 

Yeni özellikler eklenecek 

Hopi Genel Müdürü Onur Erbay ise Hopi’nin hem yazılımı hem tasarımı hem de iş modeliyle dünyada bir ilk olduğunu ve teknolojiyi de kullanarak müşteriyi heyecanlandıracak birçok yenilik sunacaklarını belirtti. Erbay, “Hopi’nin arka planında çalışan önemli bir ‘CRM ve big data’ yazılımı var. Hopi, teknolojisiyle ‘big data’dan yararlanarak kampanyaları kişiselleştirerek müşteriler ve markalar için değer yaratıyor. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini markaların binlerce teklifiyle en uygun şekilde eşleştiren bu yazılım herkese kazandırıyor. Böylece Hopi müşterileri kendi tercih ve alışkanlıklarına uygun cazip kampanya ve teklifleri artık ceplerinden takip edip faydalanabilecekler. Markalar ise müşteriye uygun ürün ve teklifl eri ulaştırarak verimliliklerini artıracaklar. Yıl sonuna kadar mobil ödeme, fotoğraf ile ürün arayabilme, ‘Benim Olsa’ listesi oluşturma ve sevdikleriyle paylaşabilme gibi pek çok yeniliği Hopi’ye adım adım entegre edeceğiz. Hopi kendini sürekli yenileyecek. Uygulamayı hem indirmek hem de kullanmak ücretsiz olacak. İlk 1 yıl sonunda 5 milyona yakın Hopi kullanıcısı olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Şimdilik 30 marka var, yıl sonunda 60’a çıkacak 

Hopi’yi indiren müşterilerin farklı sektörlerde 30 markanın sunacağı özel fırsatlardan yararlanabileceğini belirten Cem Boyner, bu rakamın yıl sonunda 60'a ulaşacağını söyledi. Hopi’de müşteriler ilk aşamada Altınbaş, Altınyıldız Classics, Avis, Banana Republic, Beymen, Beymen Club, Beymen Business, Bimeks, Boyner- YKM, BP, Budget, Divarese, Digiturk, Dry Center, Fabrika, Finspor, GAP, İDO, Joker, Kahve Dünyası, Marks&Spencer, Morhipo, MNG Kargo, Network, Opmar Optik, Migros, Port Vale, Que, Silk&Cashmere, Turkcell, Yargıcı gibi önemli markaların özel kampanya ve avantajları ile buluşacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap