18 °C

Bursa Beton, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdi

Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, inşaat sektörünün ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmek için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini vurguladı.

Bursa Beton, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdi

BURSA (DÜNYA) - Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) İnşaat Mühendisler Odası Bursa ve İstanbul şubeleri tarafından Uluslararası 10. Beton Kongresi, Bursa Akademik Odalar Birliği ev sahipliğinde sürüyor.

Uluslararası 10. Beton Kongresi'nde üç gün boyunca dijital beton, akıllı beton, kendi kendini onaran beton, üç boyutlu beton, sürdürülebilir beton, geopolimerler, mineral ve kimyasal katkılar, sürdürülebilir beton yollar, özel betonlar, betonun dayanıklılık özellikleri, taze beton özellikleri ve betonda içyapı özellikleri ile ilgili bilimsel araştırmalar davetlilerle paylaşılıyor.

Kongrenin Altın sponsoru olan Bursa Beton’un Genel Müdürü Barbaros Onulay açılış konuşmasında beton teknolojisinin kaliteli beton üretiminin önemine değindi. Beton kalitesindeki en önemli unsurun beton üretim yerinin ve sisteminin uygun olması olduğunu belirten Onulay, “Biz de bu anlamda aldığımız sorumluluğumuzu en güzel şekilde yerine getirmek üzere çalışıyoruz” dedi.

Bursa Beton olarak beton teknolojisini yakından takip ettiklerini vurgulayan Onulay, “İş hacmimizi faaliyet gösterdiğimiz her alanda devamlı büyütmeye çalışıp, verimliliğimizi artırmaya odaklanırken, teknoloji ve kalite standartlarımızı sürekli yeniliyor, yarattığımız katma değeri geliştirmeye odaklanıyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız ile inşaat sektörünün ihtiyaçlarına kalıcı çözümler sunabilmek için kaliteli, durabilitesi yüksek ürün üretmek adına sürekli kendimizi geliştirerek, inovasyon çalışmalarımız ile müşterilerimize ‘’İlk’’leri sunmaya devam ediyoruz. Hazır beton sektöründe Laboratuvar Yeterlilik Belgesi alan ilk şirketlerden biri olarak Ar-Ge ‘miz ile ulusal ve uluslararası standartlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.