8 °C

Chassis Brakes International, 8 Mart’ı kutladı

Chassis Brakes International, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Birleşmiş Milletlerin dahil olduğu, çalışan gönüllülüğü girişimi IMPACT2030'un Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel’i kadın çalışanları ile buluşturdu.

Chassis Brakes International, 8 Mart’ı kutladı

BURSA (DÜNYA) - Tüm dünya ölçeğinde kabul gören ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza atan ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışmalara başlayan Chassis Brakes International, kadının güçlenmesi adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışan mutluluğuna büyük önem veren firma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Birleşmiş Milletlerin dahil olduğu, çalışan gönüllülüğü girişimi IMPACT2030'un Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel’in katılımıyla bir söyleşi düzenledi. Söyleşide ‘Mavi Seven Kadınlar’ başlıklı bir sunum gerçekleştiren Demirel, geçmişten bu yana kadınların her alanda büyük mesafe kat ettiğini söyledi.

Söyleşide konuşan Chassis Brakes International Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yağcı da kadının güçlenmesi adına yapılan her türlü çalışmaya dahil olduklarını belirterek, bu sebeple de Mart 2018 tarihinden beri Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi Global Compact Wep’s imzacısı olduklarını söyledi.

Kadınların bilimden sanata, eğitimden siyasete kadar her alanda yer almasının oldukça önemli olduğunu belirten Yağcı, “Kadınlara verilen değer medeni ve çağdaş bir toplum olmanın en önemli göstergeleri arasında yer alıyor. Kadına gösterilen sevgi ve saygı aynı zamanda ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin göstergelerindendir. Bu doğrultuda kadınların iş hayatında ve sosyal yaşamda daha aktif olması adına elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz” diye konuştu. Kadınların aynı zamanda ailenin de temel taşı olduğunu vurgulayan Yağcı, kadınların daha aydınlık ve huzurlu bir geleceği hak ettiğinin altını çizdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap