11 °C

Coca-Cola İçecek CEO'su, BM toplantısında çalışmalarını anlattı

Coca-Cola İçecek CEO'su Burak Başarır, Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği Toplantısı'na katılarak şirketinin bu alandaki çalışmalarını anlattı.

Coca-Cola İçecek CEO'su, BM toplantısında çalışmalarını anlattı

Coca-Cola İçecek (CCI), Birleşmiş Milletler'in New York'taki merkezinde gerçekleştirilen 63. Kadının Statüsü Komisyonu'nda CEO Yuvarlak Masa Toplantısı'na katıldı.

Toplantıda; iş dünyasının liderleri, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasının önündeki engeller olan anlayış eksikliği, korku, kültür ve endüstri normlarına karşı geliştirilebilecek stratejiler üzerine tartıştı ve hayata geçirdikleri projeleri paylaştı.

Bu kapsamda değerlendirmelerde bulunan CCI CEO'su Burak Başarır, "Kadın çalışanlarımızı desteklemek ve geliştirmek için BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ni kendimize rehber aldık. Kurumumuz içerisinde daha çok kadın lider yetiştirmeyi ve güçlendirmeyi önceliklendirirken; sosyal sorumluluk projelerimizde de kadın projelerini öncelik alanımız olarak belirledik" diye konuştu.

CCI'ın cinsiyet eşitliği anlamında ülkelerinde yaşadığı bölgesel zorluklara değinen Başarır, bunları aşabilmek için tüm çalışanları bir araya getiren platformlar oluşturduklarını belirtti.

Cinsiyet eşitliğine yönelik faaliyetlerin şirketin çalışanları ile sınırlı olmadığının altını çizen Başarır, bayilerde de kadın yöneticilerin gelişimlerini ve güçlendirilmesini hedefleyen liderlik programını devreye aldıklarını ifade etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap