DHL Freight’in ‘2020 Stratejisi’ kapsamında yatırımları sürüyor

Manisa OSB’de 38 bin metrekare alana sahip yeni depo yatırımı gerçekleştirdikleri bilgisini veren Çağla Mutluer, “Bu yatırım, karayolu taşımacılığında pazar ve kalite lideri olma hedefiyle DHL Freight’in 2020 stratejisinin bir parçası olarak hayata geçirildi” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

DHL markasının birbirinden bağımsız hizmet veren dört iş ünitesinden biri olan DHL Freight, '2020 Stratejisi' kapsamında tüm dünyada yatırımlarına devam ediyor. 2018 yılında Manisa OSB’de 38 bin metrekare alana sahip yeni depo yatırımı gerçekleştirdikleri bilgisini veren DHL Freight Türkiye Ülke Pazarlama ve Satış Müdürü Çağla Mutluer, “Bölgede toplamda 50 bin metrekareyi bulan bir depo yatırımımız bulunuyor. Türkiye’deki bu yatırım, karayolu taşımacılığında pazar ve kalite lideri olma hedefiyle DHL Freight’in 2020 stratejisinin bir parçası olarak hayata geçirildi. DHL Freight, bu hedefe ulaşmak için 32 ülkedeki 200 terminalinden oluşan ağına yatırım yapmaya devam edecek” dedi.

Yeni depo artan taleplere yanıt verebilecek

DHL Freight Türkiye Ofisi olarak 2004’ün sonlarına doğru faaliyete başladıklarını hatırlatan Çağla Mutluer, bugün itibarıyla İstanbul’da genel müdürlüklerinin yanı sıra Ankara, Bursa ve İzmir’de uluslararası taşımacılık hizmetlerinden sorumlu şubelerinin, Düzce’de uluslararasına entegre şekilde kurulan yurtiçi taşımacılık şubesinin ve Manisa’da depolarının bulunduğunu açıkladı.

38 bin metrekareye sahip Manisa’daki depolarının açılışını Temmuz 2018’de yaptıklarını söyleyen Mutluer, “Modern teknoloji ile inşa edilen Manisa 3 depomuz, Manisa sanayicisine güvenimizin ve onların büyümesine katkı sağlama kararlılığımızın bir sembolü. Yeni depomuz, Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve lojistik sektörüne paralel, artan müşteri talebine yanıt verebilmek için inşa edildi. Deponun işletmesi için ise yeni istihdam fırsatları sağladık” şeklinde konuştu.

2018 yılında yaklaşık yüzde 20 büyüdü

DHL Freight olarak geniş bir ürün ve hizmet portföyüne sahip olduklarına dikkat çeken Çağla Mutluer, grupaj yükleri ve komple TIR hizmetinin yanı sıra gerektiğinde intermodal hizmetleri ve Ro-Ro’yu da devreye aldıklarını söyledi.

Ayrıca yüksek kalite ve ekstra güvenlik kriteri gereken katma değeri yüksek yükleri de taşıdıklarını kaydeden Mutluer, 2016 yılı itibarıyla Türkiye genelinde uluslararası taşımalarını organize ettikleri birçok müşterinin yurtiçi taşımacılık işlerini gerçekleştirmeye başladıklarını bildirdi. Depolama ve fuar lojistiği hizmeti de verdiklerini açıklayan Mutluer, fuar lojistiği faaliyetleri kapsamında firmaların stantlarından sergileyecekleri promosyon ürünlere kadar tüm yüklerini taşıdıklarını aktardı. Proje taşımacılığı için ise ayrı bir ekiplerinin bulunduğunu belirten Mutluer, yeni açılan şubeleri, büyüyen kadroları, geniş ürün ve hizmet ağları sayesinde kurumlara sürekli ve güvenli bir taşımacılık operasyonu sunduklarını vurguladı.

Sürdürülebilir büyüme performanslarını 2018’de de devam ettirdiklerini söyleyen Çağla Mutluer, DHL Freight Türkiye olarak yaklaşık yüzde 20 büyüme oranı ile hedeflerine ulaştıklarını bildirdi.

Bu sene de hedeflerine parelel şekilde ilerlediklerini belirten Mutluer, şöyle konuştu: “Doğru servis, iyi kalite ve müşteri odaklılığı ile alanında uzman sertifikalandırılmış tüm ekibimizle hedefimize odaklanmış durumdayız. 2019 yılında öne çıkan konularımız hizmetlerimize katma değer katacak, müşterilerimize sürdürülebilir ve istikrarlı kalitede hizmet vermemizi devam ettirecek dijital atılımlarımız olacak. Müşteri hizmetlerimizde sürdürülebilir gelişim odağıyla yeni projelerimiz var.”

“İtalya ve Fransa’da büyümeyi sürdüreceğiz”

DHL Freight olarak Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da kara ve raylı sistem taşımacılığı organizatörlüğünü yürüttüklerini açıklayan Çağla Mutluer, gerçekleştirdikleri uluslararası taşımalarda Almanya, Benelüx ülkeleri, İskandinav ülkeleri, Fransa ve İtalya’nın öne çıktığını söyledi.

Bu sene İtalya ve Fransa’da büyüme hedeflerinin gündemdeki yerini koruduğunu belirten Mutluer, “Bu hatlar DHL Freight Türkiye için odak noktasında kalacak ve bu hatlarla yıl boyunca müşterilerimize önemli fırsatlar sunacağız. Alternatif ürün çeşitliliğimiz, rekabetçi fiyatlarımız ve servis kalitemizi, marka gücümüz ile birleştirerek hedeflerimiz doğrultusunda lojistik denilince akla gelen ilk firma olmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler