15 °C

Doğan Holding, esnek ambalaj üreticisi Sesa'yı satın alıyor

Doğan Holding, KAP'a yaptığı açıklamada Sesa Ambalajın yüzde 70'ini 57,8 milyon euro bedel ile satın alacağını bildirdi.

Doğan Holding, esnek ambalaj üreticisi Sesa'yı satın alıyor

Doğan Holding, İzmir merkezli esnek ambalaj üreticisi Sesa Ambalaj ve Plastik Sanayi Ticaret A.Ş.’nin yüzde 70’ini 57 milyon 803 bin 431 euro bedel ile satın alacağını KAP'a bildirdi.

Konuyla ilgili KAP'a yaptığı açıklamada, satın alma işleminin kısmen banka kredisi, kısmen de özkaynak ile dolaylı olarak finanse edilmesinin planlandığı kaydedildi.

"Yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz"

KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sesa Ambalaj ve Plastik Sanayi Ticaret A.Ş., esnek ambalaj sektöründe faaliyet göstermekte olup, yüksek bariyerli esnek ambalaj alt iş kolunun önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Şirketimiz, mevcut yatırım stratejisi çerçevesinde, ambalaj vb. hızlı büyüme vaat eden ve katma değeri yüksek sektörleri hedeflemekte ve bu doğrultuda yatırım fırsatlarını değerlendirmektedir.

Kentleşme, demografik değişimler ve bunlarla birlikte güvenli gıdaya olan ihtiyacın artması, 'esnek ambalaj' ve özellikle 'yüksek bariyerli' esnek ambalaj talebini arttırmaktadır. SESA’nın büyüme potansiyeli ve çevreye duyarlı ürün geliştirme çalışmaları, değer yaratma hedefimiz ve sürdürülebilirliğe verdiğimiz önem de dikkate alındığında, yatırım kararımızda etkili olmuştur.
Bu vesileyle, önümüzdeki dönemde de aynı bakış açısıyla, ulusal ve uluslararası ölçekte, makro trendlere uygun ve sürdürülebilir ürün geliştirme yetkinliklerine haiz, hem esnek ambalaj sektöründe, hem de diğer katma değerli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerde yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğimizi ifade etmek isteriz.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap