10 °C

Drone kafesli CarrefourSA açıldı

CarrefourSA'nın yenilenen hipermarketi Marmara Park CarrefourSA Hiper Beylikdüzü'nde açıldı. Mağaza, hızlı kasa sistemi ve Drone kafesiyle ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA, 11 milyon lira yatırımla yenilediği ve 8 bin 500 metrekarelik alana sahip Marmara Park CarrefourSA Hiper'i Beylikdüzü'nde hizmete açtı.

Drone'ların havada test edilebileceği bir Drone kafesine de sahip olan Marmara Park CarrefourSA Hiper'de, 3 boyutlu yazıcılardan robotlara kadar teknolojik ürünler de bulunacak.

Marmara Park CarrefourSA Hiper, hızlı kasa ve işitme engellilere yönelik uygulamalarıyla da dijital bir market olarak hizmet verecek.

CarrefourSA Genel Müdürü Hakan Ergin, açılışta yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Hem kolay erişimi hem de 8 bin 500 metrekare alanı sayesinde sunduğu 40 binden fazla ürünüyle Marmara Park CarrefourSA Hiper, tüketicilerimizin tüm ihtiyaçlarını giderebileceği bir yaşam alanı olarak planlanarak yenilendi." dedi.

Hakan Ergin, bu hipermarkette yaklaşık 250 çalışana istihdam sağladıkları bilgisini vererek, diğer mağazalarında da yenilenme olacağını dile getirdi.

"Türkiye'nin en büyük Drone kafesi"

CarrefourSA Hiper Satış Direktörü Şenol Arpacı ise Beylikdüzü'ndeki hipermarketlerini marketten öte yaşam alanı haline getirmeye özen gösterdiklerini dile getirdi.

Alışılagelmiş bir CarrefourSA hipermarketinin dışında, yenilenen marketlerinde birçok farklılığa imza attıklarını anlatan Arpacı, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin en büyük Drone kafesine sahibiz. Tüketicilerimiz dilerlerse istedikleri drone'ları havada test edebilecek. Bunun yanı sıra teknoloji reyonumuzda 3 boyutlu yazıcılardan robotlara kadar farklı ürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. Tüketicilerimize teknoloji reyonumuzda satın almak istedikleri ürünü deneme imkanı sağlıyoruz."

"Dijital ekranlarla iletişim kuruyoruz"

Artık hızlı kasayla tüketicilerine zaman kazandırdıklarını belirten Arpacı, "Kasa hattımızda yer alan sinyal sistemi ile aktif durumda olan kasalarımızı belirtiyor ayrıca işitme engelli müşterilerimiz için kullandığımız sistemler ile alışveriş kolaylığı sağlıyoruz." şeklinde konuştu.

Yeniliklerine reyonların dışında da devam ettiklerini aktaran Arpacı, "Yakın zamanda Lezzet Arası restoranımız ile çiçekçi, kuaför salonu ve çocuklar için oyun alanı marketimizde hizmet vermeye başlayacak." dedi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.