23 °C

Dünya Göz Hastanesi, tahvil ödemesini yapamadı

Şirket, tahvil anapara ve kupon ödemelerinin en kısa zamanda yapılmasına yönelik çözüm alternatifleri üzerinde çalıştığını duyurdu.

Dünya Göz Hastanesi, tahvil ödemesini yapamadı

Dünya Göz Hastanesi, tahvil ödemesini gerçekleştiremediğini bildirdi. Yatırımcılarla bir toplantı yapacağını belirten şirket, ödeme için varlık satışı seçeneklerinin değerlendirileceğini de duyurdu.

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimizin Ekim 2016 tarihinde başlatmış olduğu 8 Ağustos 2017 vadeli tahvil ödemesini de içeren finansal borç yapılandırma çalışmaları bugun itibariyle tamamlanamadığından TRSDGOZ81719 ISIN kodlu tahvilimizin anapara ve kupon ödemesi gerçekleştirilememiştir.

Şirketimiz tahvil anapara ve kupon ödemelerinin en kısa zamanda yapılmasına yönelik çözüm alternatifleri üzerinde çalışmaktadır.

Bu kapsamda artan iş hacminin yaratacağı şirket kaynakları yanında varlık satışlarından elde edilecek fon seçenekleri de kullanılacaktır.

Şirketimiz, gerçekleştirlemeyen tahvil anapara ve kupon ödemesinin yapılandırılması için tahvil yatırımcılarının listesini MKK'dan talep etmiştir.

Yatırımcı listesinde bulunan tahvil yatırımcılarıyla en kısa zaman içinde toplantı düzenlenerek gerekli bilgilendirmede bulunulacak ve yapılandırma çerçevesi müzakere edilecektir.

JCR, notunu düşürdü

Bu arada JCR Eurasia Rating, Dünya Göz Hastanesi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin Konsolide Yapısı ve Devam Eden Tahvil İhracının Nakit Akımları" ‘nın Uzun Vadeli Ulusal Notu'nu ‘CCC (Trk)' ve Kısa Vadeli Ulusal Notu ‘nu ise ‘C ‘olarak aşağı yönlü revize etti.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.