19 °C

Dünya standartları üzerinde bir termal şehir planlanıyor

Bursa sanayisinin köklü ailesi Gökçen’lerin sıcak su bölgesinde hayata geçireceği proje ile 5 bin yeni istihdam ile yıllık 1 milyon yerli yabancı turist ağırlanacağı kaydedildi.

Dünya standartları üzerinde bir termal şehir planlanıyor

BURSA (DÜNYA) – 160 yıllık üretim geçmişi ile Bursa sanayisinin mihenk taşı olan Gökçen ailesi Bursa’nın Sıcak Su Bölgesi’nde kendilerine ait 100 dönümlük alanda termal sağlık, spa, güzellik merkezi kurmaya hazırlanıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a projenin detaylarını anlatan Gökçen B-Plas CEO’su Mehmet celal Gökçen, “Bu bir gönül işi. Aile olarak aruzumuz, bu bölgenin şehre katkı sağlayan bir hale gelmesi. Dünya artık değişiyor. Bu değişime bizim de ayak uydurmamız gerekiyor. Bölgede bir fizik tedavi hastanesi hizmete girdi. Bunun devamında diğer bölümler de gelişirse, şehrimiz için çok iyi olacaktır” dedi.

Proje kapsamında kurulacak termal tesisin Bursa ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor. Tesisle birlikte orta vadede 5 bin istihdam, 1 milyon yerli ve yabancı turistin ağırlanması hedefleniyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da; “Bursa’da termal anlayışı dünya standartlarının üzerine taşıyacak. Proje belli bir aşamaya geldi. Bursa’ya gelecek olan ziyaretçilerin, en az 2-3 gün burada kalabileceği, Bursa ekonomisine ciddi katkı sağlayacağı bir proje görüyoruz. Bu projeyi hızlı bir şekilde uygulamaya koymamız lazım. Bursa’nın atıl kalmış bölgesinde bu işi başlatırsak arkası gelir. Bursa’mız termal konusunda hak ettiği yeri kazanmış olur” diye konuştu.