8 °C

Ege Vitrifiye ihracat hacmini büyütecek

Üretim kapasitesinin yaklaşık 500 bin adedini ihracat ürünü olarak kullanan Ege Vitrifiye, 2014 yılı içerisinde 600 bin parçayı satmayı hedefliyor

Ege Vitrifiye ihracat hacmini büyütecek

İSTANBUL - Ege Vitrifiye, 2014 yılında ihracat hacmini büyütmeyi hedefliyor. 

Ege Vitrifiye açıklamasına göre, şirket 1 milyon 400 bin adet üretim kapasitesiyle müşterilerine ulaşmaya devam ediyor. 250 farklı model ürün gamına sahip olan Ege Vitrifiye, üretim kapasitesinin yaklaşık 500 bin adedini ihracat ürünü olarak kullanıyor.  

Ege Vitrifiye, 2014 yılı içerisinde 600 bin parçayı satmayı hedefliyor. 35 farklı ülkede 60 farklı müşterisi bulunan Ege Vitrifiye, özellikle Orta Doğu ve Avrupa pazarında önemli bir güç haline gelmeyi planlıyor. 

Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş, Türkiye'deki vitrifiye pazarında adından çok fazla söz ettiren şirketlerden biri olduklarını belirterek, şunları kaydetti: 

"Türkiye'deki başarılı tabloyu yurt dışı satışlarımıza da aktarmış bulunuyoruz. Yaklaşık 35 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz. Ege Vitrifiye olarak tasarımlarımız, ürünlerimiz ve teknolojimizle sürekli ön planda kalmayı hedefliyoruz. Yeni ürünlerimiz ile alt segmentteki ürünlerimizin miktarını azaltıp üst segmente ait ürünlerimizin miktarını arttırmayı da hedefliyoruz." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.