Ferrero, Türkiye'de 150 milyon liralık yatırım yapacak

Ferrero, 2019'da Türkiye'de 150 milyon TL yatırım hedefliyor. Bu tutar; üreticilere yönelik eğitim ve teknik destekler ile şirket tesislerinde devam eden geliştirme çalışmalarını kapsıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ferrero Fındık CEO'su Marco Gonçalves, 2019 yılında Türkiye'de 150 milyon liralık yatırım hedeflediklerini söyledi.

Ferrero'dan yapılan açıklamada Gonçalves, "Ferrero Fındık, 2019 yılı içerisinde 150 milyon TL'lik bir yatırım hedefi koydu. Bu yatırımlar Ferrero Değerli Tarım Programı ile fındık üreticilerine yönelik eğitim ve teknik destekler ile üretim ve lojistik tesislerimizde devam eden büyüme ve geliştirme çalışmalarını kapsıyor" dedi.

Gonçalves, Ferrero Fındık'ın Türkiye'deki bir sonraki adımı ile ilgili ise, "Stratejik partnerimiz olarak Türkiye'de de İtalya ve Şili gibi ülkelerde başarısı kanıtlanmış uzun vadeli programları uygulamaya hazırız. Bu programlar prim sistemi ile desteklenmiş ve kalite odaklı üretim yapan fındık üreticilerine öngörü ve stabilite sağlayarak sektörün sürdürülebilirliğini de arttırmaktadır" ifadelerini kullandı.

Gonçalves, 2018-2019 yılının hem kalite, hem de miktar olarak iyi bir sezon olduğunu; henüz çok erken olmasına rağmen 2019-2020 mahsulüne ilişkin olarak da fındık bahçelerindeki mevcut durumu çok iyi gördüklerini söyledi.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, Ferrero Grubu 10 milyar euroyu aşan toplam iş hacmi ile küresel şekerleme ve çikolata pazarlarının en büyük şirketlerinden biri konumunda bulunuyor. Grup, dünya genelinde 22 üretim tesisi ve 9 tarım şirketine sahip.