19 °C

Happy Moon’s 10 yeni şubeyle hızlı büyüyecek

20 yıl önce Hüseyin Aymutlu’nun kendi soyadını vererek kurduğu yerli restoran markası Happy Moon’s, bu yılı yüzde 50 büyüme ile kapatmayı hedefliyor.

Happy Moon’s 10 yeni şubeyle hızlı büyüyecek

Leyla İLHAN

İstanbul’da yeni şube sayısını arttıran Happy Moon's, 3 gün önce Bakü’de ilk restoranını açarak yurtdışına da açıldı.Dün düzenenlenen basın toplantısında konuşan Happy Moon’s Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aymutlu, “2018’de ciro ve şube sayısı olarak yüzde 56 büyüyerek 200 milyon TL’ye çıkardık. 2019’da yüzde 50 büyüme gerçekleştirerek bu rakamı 250 milyon TL’ye çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Bu yıl içinde 6 şube açarak 28 şubeye ulaştıklarını aktaran Aymutlu,  "Yıl sonuna kadar ise 4 şube daha açarak toplam 10 yeni şube açmış olacağız. Yeni şubelerimizden biri Akmerkez’de, biri Samsun’da biri de Gaziantep’te olacak. Yaklaşık tüm şubelerimizde 2 bin çalışanımız var. Manhattan Cafe, Bob’s Kitchen gibi diğer markalarımızda çalışanlar ile birlikte bu rakam 2.200’e ulaşıyor” dedi.

3 gün öncede Bakü’de bir şube açarak yurtdışı pazarına girdiklerini aktaran Aymutlu, ayrıca Londra’da bir şube daha açmak istediklerini kaydetti. Londra’dan sonra ABD’ye ve diğer Avrupa ülkelerine gitmenin daha kolay olduğunu aktaran Aymutlu, “Türkiye’de zincir mağazalardan yurtdışına açılan var, onlardan biri olmayı çok istiyoruz. Bu amaçla dünya mutfağı ağırlıklı bir menü ile hizmet veriyoruz. Bunun dışında yurtdışındaki 500-70 şubesi olan restoranları takip edip onlardan esinleniyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap