15 °C

Havelsan’da ‘ortaklık’ artacak

Türk Savunma Sanayi’nin en önemli kuruluşlarından Havelsan AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gökay, iş ortaklığı yaptıkları alt yüklenicilerin sayısını artıracaklarını söyledi. (Soner Cavkartar)

Havelsan’da ‘ortaklık’ artacak

Soner CAVKARTAR

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Tedarikçi Günleri kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Havelsan AŞ YK Üyesi Gökhan Gökay, altyüklenici firmalarla buluşmalarının devam edeceğini ifade ederek, iş ortaklığı yaptıkları firma sayısının 461’e ulaştığını vurguladı. Eskişehir’de sayısı az olmakla birlikte 5 firma ile çalıştıklarını, 6 firma ile görüşmelerini sürdürdüklerini kaydeden Gökay, ESO tarafından düzenlenen görüşmelerde 50 firma ile işbirliği olanakları arayacaklarını dile getirdi. Tedarikçi ürün değerlendirme biriminin 75 firma ile 107 üründe işbirliği konusunda sonuç aldığına değinen Gökay, “Yenilikçi, özgün ürünler ile dünyada daha çok yer almak istiyoruz. Amacımız ulusal ve küresel pazarlarda ortak iş yaptığımız firmalarla daha fazla söz sahibi olmak. Maliyet, kalite, zaman ve performans odaklı uyum sağlayabilecek tüm işbirliklerine açığız” dedi.

Toplantıda konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, düzenledikleri tedarikçi günleri etkinliğinde ortak iş yapma amacıyla Eskişehir’i ziyaret eden firma sayısının 100’ü bulacağını söyledi. ESO’nun ortak iş yapma kültürüne katkılarının devam edeceğini belirten Kesikbaş, kent sanayisinin yüksek katma değerli üretimle büyüme ve ihracatına yönelik girişimlerinin süreceğini anlattı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap