İla, 2019'da yüzde 20 büyüyecek

Akıllı depo sistemleri üreten İla Lojistik Danışmanlık, 2018 yılında birçok proje yürüttü. 2018’in oldukça verimli geçtiğini söyleyen Özgür Akın, yıl içinde gerçekleştirilen projelerden 4.5 milyon euro ciro elde ettiklerini, bu yıl ise yüzde 20 büyüme hedeflediklerini belirtti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İla’nın çalıştığı şirketlerin işini ve iş ihtiyaçlarını anlayan ve bu ihtiyaçlara uygun çözümler üreten bir marka olduğunu ifade eden İla Lojistik Danışmanlık kurucusu Özgür Akın, “Biz işe özel depo çözümleri üretiyoruz. Standart değil, işin şartlarına uygun ve yüksek verimlilik içeren işler ortaya koyarak farklılaşıyoruz. Üretim yapan şirketler için maksimum verimliliği sağlayarak, akıllı depo sistemleri üretiyoruz” dedi.

Bu yıl yurtdışındaki proje sayısını artırmak istiyor

Yurtdışında ortaklık anlaşmalarıyla iki projeye yönelik ekipmanları Türkiye'de üretip yurtdışına gönderdiklerini kaydeden Özgür Akın, bu yıl yurtdışındaki proje sayısını artırmayı planladıklarını söyledi. Uluslararsı standartlarda üretim yaptıklarını belirten Akın, prensip ve standartları sayesinde global bir marka olarak hizmet verdiklerini ifade etti.

Ekonominin en büyük ihtiyacı olan katma değer ve verimliliğin, depo yönetimi ile başladığını dile getiren Akın, “Firmaların iş verimliliği için doğru depoları tasarlıyoruz. İş planımızı verimlilik ve katma değer odaklı oluşturuyoruz. Küresel ölçekte iş yapabilme yeteneğimiz ve tecrübemiz var. Çalıştığımız iş ortaklarımız global pazarda önde gelen markalar ve biz bu birliktelikle güç kazanıyoruz” diye konuştu.

Endüstri 4.0’ın yeni bir düşünme şekli ve iş yapma biçimi getirdiğini belirten Özgür Akın, yaşanan sürecin üretimi ve düşünme biçimini değiştiren bir dönem olduğunun altını çizdi.

“Endüstri 4.0 bir fırsat”

Akon, sözlerine şöyle devam etti: “Tarım devrimi, sanayi devrimi, bilişim devriminin ardından bu alanlardaki gelişmeleri daha da ileriye taşıyacak bir dönem Endüstri 4.0 ile başladı ve bunun etkisi tüm üretim devrimlerinden güçlü olacak. Endüstri 4.0 ile üretim biçimi değişiyor. Makinelerin iletişimi ile verimlilik, katma değer sağlamanın en önemli konusu haline geliyor. Bu da bizim gibi özel akıllı depolar tasarlayıp üretenler için çok önemli etkiye sahip.”

Üretim yapan markaları endüstri 4.0’a hazırladıklarını ve rekabetçi olmalarını sağladıklarını söyleyen Özgür Akın, “Sağladıkları yalınlık ve iş gücü tasarrufu sonucunda ‘doğru ürün doğru yere doğru zamanda’ prensibini etkin bir şekilde işletiyoruz. Endüstri 4.0’ın bir risk değil, üretim yapanlar için fırsat olması için çalışıyoruz” dedi.

Akıllı sistemlerin tedarik zinciri süreçlerine doğrudan etkisi olduğunu belirten Akın, “Depolama sistemlerinin daha sağlıklı ve anlık veri yönetimi, daha yüksek depolama verimliliği ve sevkiyatlardaki hızlılık ve doğruluk oranlarını artırma, iş gücünün efektif kullanımı, hızlı aksiyon alabilme kabiliyeti kazanılması, işin doğruluk oranının artması ve maliyetlerin azalması gibi birçok konuda avantaj sağlıyor” diye konuştu.

Etiketler