22 °C

İSTOÇ, otel ve AVM’ye işletmeci arıyor

Bağcılar İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde yapımı devam eden 34 katlı 400 odalı otel ile 95 bin metrekare kullanım alanı olan AVM’ye işletmeci aranıyor. AVM bölümünde ise 137 mağaza yer alıyor

İSTOÇ, otel ve AVM’ye işletmeci arıyor

leyla_ilhan-020.jpg

İSTOÇ yönetimi tarafında Bağcılar İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde yapımı devam eden 34 katlı 400 odalı otel ile 95 bin metrekare kullanım alanı olan AVM’ye işletmeci aranıyor. 

2006 yılında kaba inşaatı tamamlanan projede bu yıl içinde ise çatı ve cephe kaplama işleri başlatıldı. 20014’ün sonunda bu işlemlerin bitirileceği projenin işletilmesi ise dışarıya verilecek. 

Projeyle ilgili bilgi veren İSTOÇ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gönül, projedeki gecikmenin üyelerin karar verme sürecinden kaynaklandığını kaydederek, “11 yönetim kurulu üyemizin aldığı karar 3 bin 950 üyeli Genel Kurul’dan geçiyor. Bu nedenle yatırımlar zaman alıyor” dedi. Ayrıca askeri bölgeye yakınlık nedeniyle 34 katın bir ara sıkıntı yarattığını ancak çevredeki başka yüksek projelerin devreye girmesiyle bu engelin aşıldığını kaydetti. 

Bölgenin en büyük oteli olacak 

Arsa hariç şu ana kadar 30 milyon dolar yatırımın yapıldığı otelin 400 odalı ve 800 yatak kapasitesiyle Bağcılar-Mahmutbey bölgesinin en büyük oteli olacağını söyleyen Gönül, “Aynı zamanda bölgenin yuvarlak konseptli ilk oteli olacak. Anadolu’dan çok fazla ilgi bekledğimiz otelin 4 yıldızlı bir iş oteli olmasını bekliyoruz” dedi. 137 mağazanın olacağı 95 bin metrekarelik kullanım alanına sahip AVM’de mağazaların büyüklüğünün 45 metrekare ile 137 metrekare arasında olduğunu anlatan Mustafa Gönül, “Üyelerimiz arasında AVM’lerde mağazaları olan pek çok perakendeci var. İstesek çok kısa bir zamanda üyelerimizle bu AVM’yi zücaciye sektöründeki firmalara doldurabiliriz. Ancak karma konseptte farklı sektörlerden mağazaların olacağı bir AVM olsun istiyoruz. Bu nedenle işletmeyi dışarıya vermek istiyoruz” diye konuştu. 

Oto Ticaret Merkezi’nde 200 dükkânı satışa sunuyor 

860 dükkanın yer aldığı Oto Ticaret Merkezi’nde 850 dükkan olduğunu bunlardan 650 tanesinin üyelere verildiğini aktaran Mustafa Gönül, projede satılmayı bekleyen sadece 200 dükkan kaldığını söyledi. 
Büyüklükleri 400 metrekareyi bulan ve 100 dönüm üzerinde yer alan Oto Ticaret Merkezi’ndeki dükkanların metrekare satış fiyatının 2 bin 750 TL ile 3 bin 500 TL arasında olduğunu kaydeden Gönül, “İç dekorasyonu yapılmış dükkanlara satın alanlar tapusunu alıp hemen taşınabilir” diye konuştu. Doluluk oranı yüzde 85 seviyesinde olan İSTOÇ Oto Sanayi’de 2 bin 500 araçlık kapalı otopark ve 2 bin 500 araçlık teşhir alanı yer alıyor.

Üyeleri için 4 yeni plaza yapıyor 

Mustafa Gönül, İSTOÇ olarak üyeleri için yine İSTOÇ Ticaret Merkezi içinde 4 yeni plaza yaptıklarını söyledi. 2015 yılının üçüncü çeyreğinde bitirilmesi beklenen plazaların YT Blokta yer alanın 31 bin 350 metrekare alan üzerinde kurulduğunu ve 3’ü dükkân 77’si büro olmak üzere 80 bağımsız bölüme sahip olacağını söyledi. Projede ayrıca 322 araçlık otoparkta bulunuyor. Diğer projenin ise E3 blokta yer aldığını aktaran Gönül, 8 bin 300 metrekare inşaat alanı bu plazada ise 47 araçlık otopark alanı olduğunu kaydetti. Diğer plazalardan 1700 metrekarelik inşaat alanı olan G Blok’ta ise 8 adet iş yeri yer alırken, 1034 metrekare olan P blok ise 5. Adada camiye yakın konumda bulunuyor.