16 °C

Karsan’dan 'USPS' için bir adım daha

Amerikan Posta Servisi (USPS) araçlarına talip olan Karsan, Kuzey Amerika pazarı için geliştirdiği araçlarla ilgili Morgan Olson ile mutabakat metni imzaladı.

Karsan’dan 'USPS' için bir adım daha

Karsan, USPS için tasarladığı araç başta olmak üzere Kuzey Amerika pazarı için geliştirdiği araçlarla ilgili bir iş modeli geliştirilmesi amacıyla Morgan Olson ile mutabakat metni imzaladığını duyurdu.

Şirket KAP'a yaptığı açıklamada, mutabakat metninin Karsan'ın Kuzey Amerika pazarı için mevcut ve geliştirmekte olduğu araçların, Kuzey Amerika'da ticarileştirilmesi, nihai montajı, üretimi, satışı ve satış sonrası hizmetlerinin işbirliği çerçevesinde yürütülmesi amacıyla bir iş modeli geliştirilmesini içerdiği belirtildi.

Buna göre, USPS ihalesinin Karsan tarafından kazanılması halinde üretilecek kargo araçlarının ABD'de gerçekleştirilecek üretim safhalarının münhasıran Morgan Olson tarafından gerçekleştirilmesi, bu konuda bir ortaklık modeli geliştirilmesi; Karsan'ın 12 metre otobüs aracının Kuzey Amerika'da satış ve pazarlanmasına ilişkin olarak, 2017 sonuna kadar, bir lisans bedeli karşılığında fikri mülkiyet haklarının Morgan Olson'a lisanslanmasına ilişkin iyi niyet çerçevesinde, pazar analizleri yapılarak nihai sözleşme müzakere edilmesi yönünde mutabakat metni imzalandı.

Açıklamaya göre, USPS ihalesinin Karsan'a ihale edilmemesi veya ihalenin iptal edilmesi halinde, mutabakat metninin kendiliğinden sona ermesi öngörülüyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.