7 °C

Kemerli Metal, 'Kemerix' ile pazar payını artıracak

Ürettiği çelik donatı teli 'Kemerix' i endüstriyel zeminlerde alternatif ürün olarak sunan firma, iç pazarın yanı sıra dış pazara açılıyor.

Kemerli Metal, 'Kemerix' ile pazar payını artıracak

HATİCE ŞİMŞEK KEVEN

KAYSERİ - Modern yapıların daha sağlam olması için çelik beton donatısı 'Kemerix'i üreten Kemerli Metal, bu ürünleri ile müşterilerine maliyet, zaman, mukavemet ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Ürettiği çelik donatı teli  'Kemerix' i endüstriyel zeminlerde alternatif ürün olarak sunan firma, iç pazarın yanı sıra dış pazara açılıyor. Kemerli Metal, toplam üretiminin yüzde 35'ini ihracat ile değerlendirerek, pazarlama faaliyetleri ile de iç pazardaki payını artırmaya odaklandı.

Püskürtme betonlar, tüneller, su yapıları, prekast elemanlar, güvenlik yapıları, madenler gibi  birçok uygulama alanı bulunan 'Kemerix' ürünlerinin inşaat sektörüne yön veren ürünlerden biri olduğunu belirten Kemerli Metal Yönetim Kurulu Başkanı Arif Budak, yurtiçinde ürünlerine talebin arttığını bildirdi. Yurtiçi pazar çalışmalarının yanı sıra iki yıl önce ihracat çalışmalarına odaklandıklarını söyleyen Budak, "Kemerli markası ile zımba telimizi, Kemerix markamız ile çelik donatı telimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz" dedi. 

"Fuar'da 6. Salon,  515. Stantdayız"

Türkiye'de üretilen çelik yapı oranının kuleler ve enerji alt yapıları da dahil edildiğinde yüzde 90'lara ulaştığının bilgisini veren Arif Budak, "global bir marka olma hedefi ile yurt içinde ve dışında sektörle ilgili gerçekleştirilen birçok fuara katılım sağlıyoruz. Bu yıl İstanbul Yapı Fuarı’nda 6. Salon, 515. Stantdayız" dedi.

Ürünlerinin bilinirliğini artırma çalışmalarını önemsediklerini ifade eden Arif Budak, gelecek talepler için de sürekli yatırım yaptıklarını belirtti. Budak, "Firmamızın en önemli hedefi ürünümüzü daha bilinir hale getirerek pazar payımızı artırmak. Büyüme hedeflerimiz de sürüyor. Bu yıl da yüzde 20-25 oranında bir büyüme bekliyoruz. Kapasite artışı için ilerleyen yıllarda yüzde 20 artış sağlayacak makine yatırımı  yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.