Kervansaray, 3 yıl aradan sonra Uludağ'a geri döndü

37 yıllık geçmişiyle Türk turizminin en köklü otelleri arasında yer alan Kervansaray Uludağ, 3 yıllık aranın ardından faaliyete başladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye'nin en eski otel zincirleri arasında yer alan Kervansaray, eski parlak günlerine dönme hazırlığında…

Kervansaray’ın turizm sektöründeki ilk yatırımı olan ve 1982 yılında Bursa'nın kayak merkezi Uludağ’da kapılarını açan Kervansaray Uludağ, 3 yıllık aranın ardından yeniden hizmete girdi. Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer öncülüğünde yürütülen hukuki mücadele sonucunda, Kervansaray yönetimi ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında varılan anlaşmayla, Kervansaray Uludağ Oteli'nin tahsisi 63 yıl boyunca geçerli olmak üzere ihya edildi.

Bakanlıktan 63 yıllık tahsis aldı

Kervansaray Yatırım Holding’den konuyla ilgili Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tahsisi iptal edilen Kervansaray Uludağ Oteli ile ilgili Bakanlığa karşı yürüttüğümüz hukuki mücadeleyi kazanarak sürecin şirketimiz lehine neticelenmesi ardından tahsisin yeniden ihyası için Tarım ve Orman Bakanlığı ile birtakım yazılı ve sözlü görüşmeler gerçekleştirilmiş ve bu görüşmeler sonunda Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'nin olurları ile Kervansaray Uludağ Oteli'nin tahsisi, 63 yıl boyunca geçerli olmak üzere ihya edilmiş, nihayetinde Kervansaray Uludağ Oteli faaliyete açılmıştır. Yönetimi devraldığımızda tamamen kaybedilmiş olan çok kıymetli bir varlığı, zorlu ve uzun süren hukuki mücadeleler, idareyle yapılan uzun sulh görüşmeleri sonucunda şirketimize yeniden kazandırmış olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.”

1982 yılında hizmete girdi

1982 yılında kapılarını açan ve aradan geçen 37 yılda çok sayıda ünlü ismi misafir eden Kervansaray Uludağ, bölgedeki turizm yatırımlarının en yoğun olduğu birinci bölgede yer alıyor. Pistlere yakın konumu ve geniş yatak kapasitesiyle Uludağ’ın en çok tercih edilen otelleri arasında başı çeken Kervansaray Uludağ, 10 bin metrekarelik bir arsanın üzerinde yükseliyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir